Reenkarnasyon (Ruh göçü – Tekrar doğuş) Örnekleri 3

Shanti Devi

11 Aralık 1926 – 27 Aralık 1987 yılları arasında yılında Hindistan’ın Delphi şehrinde yaşayan Shanti Devi 1930 yılında 4 yaşına geldiğinde, ailesine bir önceki yaşamında evinden 145 km uzaktaki Mathura kasabasında kocasıyla yaşadığını anlattı. Ailesi anlattıklarıyla ilgilenmeyince 6 yaşında Mathura’ya gitmek için evinden kaçtı ancak oraya gidemedi. Okula başladığında okuldakilere önceki hayatında evli olduğunu ve doğum yaptıktan on gün sonra öldüğünü anlattı. Öğretmeni ve okul müdürü tarafından konuşturulduğunda Mathura lehçesiyle konuşup tüccar olan kocasının adının “Kedar Nath” olduğunu anlattı. Müdür Mathura’da bu adda biri olduğunu Lugdi Devi adındaki karısının dokuz yıl önce doğum yaptıktan on gün sonra öldüğünü tesbit etti. Kedar Nath Delhi’ye geldi. Shanti Devi haberi olmadığı halde onu ve Lugdi Devi’nin oğlunu görür görmez hemen tanıdı. Kedar Nath’ın hayatı ile ilgili bir çok detayı anlattı. Kedar bunun üzerine Devi’nin karısının reenkarnasyonu olduğunu kabul etti.

Olay Mahatma Gandi’ye aktarıldığında Gandi komisyon kurdurdu. Komisyon Shanti Devi ile Mathura, 15 Kasım 1935 de Mathura’ya gitti. Orada Lugdi Devi’nindedesi de dahil olmak üzere ailenin fertlerini tanıdı. Kedar Nath’ın Lugdi Devi’nin son günlerinde verdiği sözleri tutmamış olduğunu anladı. Komisyon Shanti Devi’nin  gerçekten Lugdi Devi’nin reenkarnasyonu olduğu sonucuna vararak 1936 da bununla ilgili bir rapor hazırlandı (L. D. Gupta, N. R. Sharma, T. C. Mathur, An Inquiry into the Case of Shanti Devi, International Aryan League, Delhi, 1936). Araştırmalar sürmesi ve onunla yapılan görüşmeler sonucunda bunu başka raporlar da takip etti (Nahata, Bal Chand. Punarjanma Ki Paryyalochana. Calcutta: Buddiwadi Songh. (tarihsiz). Sen, Indra. “Shantidevi Further Investigated”. Proceedings of the India Philosophical Congress. 1938.  Bose, Suskil C. A Case of Reincarnation, Calcutta: Satsang, 1952).

1986 da Ian Stevenson ve K.S. Rawat. ile görüşmesinde Lugdi Devi’nin ölüm anılarını anlattı. K.S. Rawat araştırmalarına 1987 de Devi’nin ölümünden dört gün öncesine kadar devam etti.

Bunlardan sonra Sture Lönnerstrand adında İsveçli bir yazarın Devi’yi ziyaretine ait kitap  1994 de yayınlandı (Shanti Devi: En berättelse om reinkarnation. Stockholm 1994). Kitabın İngilizce çevirisi 1998 de yayımlandı ( I Have Lived Before: The True Story of the Reincarnation of Shanti Devi, Ozark Mountain Publishing, 1998. ISBN 1-886940-03-7).

“Shanti Devi” Sanskritçe “Barış Tanrıçası” anlamına gelmektedir.

Marilyn Monroe – Seksi sarışın benim bedenimde vücut buldu!

Kanadalı bir rock grubunda şarkıcılık yapan 43 yaşındaki Sherrie Lea Laird, Marilyn Monroe’nun yeniden hayata dönmüş hali olduğunu iddia ediyor. Dünya basınında büyük olay yaratan Laird’in psikiyatristi Adrien Finkelstein, hastası Laird ile 8 yıl boşunca düzenlediği hipnoz seanslarını “Marilyn Monroe Dönüyor: Bir Ruhun İyileşmesi” isimli kitapta bir araya getirerek çok satanlar listelerinde yerini aldı. Kitaba göre Laird, Monroe’nun şüpheli ölümünden 11 ay sonra dünyaya geldi. Laird henüz küçük bir çocukken ünlü yıldızın hayatına dair pek çok ayrıntıyı daha onun adını bile duymadan önce biliyordu. Daha sonra geçmiş yaşamına dair anlık geri dönüşler yaşamaya ve intihara eğilim göstermeye başlayınca psikolojik tedavi görmeye karar verdi. Hipnoz altındaki Laird’a göre Monroe ile ilişki yaşayan ABD Başkanı John F. Kennedy ona Fidel Castro ve Küba hakkında devlet sırlarını söylüyordu. Hatta Monroe’nun ölümü birçoklarının öne sürdüğünün aksine intihar değil cinayetti. Tedavi süresince Laird, hipnoz altında Monreo’nun özel hayatına dair sınırlı sayıda insanın bildiği birçok bilgiyi ortaya döktü. Psikiyatrist Finkelstein ise kitabında iki kadın arasında yüz hatları, eller, ayaklar, konuşma şekli ve el yazısı bakımından da birçok benzerlik bulunduğuna dikkat çekiyor. KAYNAK

Chase – Siyahi bir askerim bileğimden vuruldum

ABD’de “Childrens’s Past Lives” (Çocukların Geçmiş Yaşamları) isimli kitabı kaleme alan yazar Carol Bowman’ın oğlu Chase de çocukluğunda reenkarnasyon deneyimini yaşayanlardan. Chase 5 yaşındayken geceleri uykularından çığlıklar atarak uyanmaya başladı. Rüyasında patlamalar duyduğunu söyleyen çocuk geceleri yatmaktan korkar hale gelince annesi onu bir psikoloğa götürdü. Küçük çocuk hipnoz altında gördüklerini “Elimde bir silah taşıyorum. Kayanın arkasına saklandım ama ateş ederken etrafa bakmak zorundayım. Duman her yerde. Çok korkuyorum, hareket eden herşeyi vuruyorum. Bileğimden vuruldum. Çok kanıyor, başım dönüyor” sözleriyle anlattı. Küçük çocuk birkaç ay önce de durup dururken farklı bir aksan kullanarak annesine siyahi bir asker olduğunu anlatmıştı. Ayrıca doğuştan sağ bileğinde bir yara izi vardı. Bunun üzerine annesi çocuğun önceki yaşamında Amerikan iç savaşında çarpışan siyahi bir asker olduğuna inanmaya başladı. Terapiden sonra Chase normal bir yaşam sürdü. Ancak 1991’de Irak Savaşı patlak verdiğinde yeniden savaştığını görmeye başladı. İkinci bir tedavinin ardından 9 yaşına geldiğinde tüm anılar belliğinden silindi. KAYNAK

Küçük Cameron ‘önceki’ annesini çok özlüyordu

Kanada’da dünyaya gelen Cameron, başka bir hayat ve başka bir aileden bahsetmeye başladığında 2 yaşındaydı ve henüz konuşmaya yeni başlamıştı. Anlattığı hayat, ne kendisinin ne de ailesinin daha önce ziyaret ettiği İskoçya’nın Barra Adası’nda geçiyordu. Küçük Cameron “diğer annesi”ni o kadar çok özlüyordu ki, bazı günler saatlerce onun için ağlıyordu. Annesi ise oğlunun durumu karşısında dehşete kapılıyor ve ne yapacağını bilemiyordu. Cameron eski hayatından gelen anıları 5 yaşına kadar hatırlamaya devam etti. Hatta diğer eski babasının isminin James Robertson olduğunu bile hatırladı. Oğlunun reenkarnasyon geçirmiş olduğuna yavaş yavaş inanmaya başlayan annesi sonunda onu Barra Adası’na götürdü ve adada birkaç yaz önce yaşamış olan Robertson soyadlı bir ailenin yaşadığını öğrendi. Robertson ailesinin adada kalan bir üyesiyle görüşen Cameron’un annesi, James’in bir araba kazasında oğluyla birlikte hayatını kaybettiğini söyledi. Cameron 8 yaşına geldiğinde geçmiş yaşamıyla ilgili hatırladığı her şeyi unuttu. KAYNAK

Luke Ruehlman – Pamela Robinson

Luke Ruehlman 2 yaşındayken çocuklarının hiç tanımadıkları bir kadın hakkında konuştu.
Chicago’da bir otel yangınında hayatını kaybeden Pamela Robinson’un kendi bedeninde tekrar dünyaya geldiğini söyleyen çocuk yangın esnasında olanları anlatarak ailesinin bu duruma inanmasını sağladı.
Bu konuda araştırma yapan aile 1993’te Chicago’da Paxton Hotel’de çıkan yangında 19 kişinin hayatını kaybettiğini öğrendi. Ölenlerden biri olan Pamela Robinson’un ailesiyle irtibata geçen aile çocukları ile ölen kadının zevklerinin aynı olduğunu keşfetti.
Aile çocuklarının yaşadıklarının gerçek olduğunu bunu ünlü olmak veya para kazanmak için yapmadıklarını sadece kendi hikayelerini anlatmak istediğini belirtti.

Bülent Pakman. Kasım 2009. Son güncelleme Temmuz 2015.  İzin alınmadan ve aktif link verilmeden kısmen veya tamamen alıntılanamaz.

Reenkarnasyonla doğrudan ve dolaylı ilgili yazılarımız:

Twitter Widgets

Abu Dhabi 2013

Bülent Pakman kimdir    https://bpakman.wordpress.com/pakman/

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s