Beyin, enerji ve ruh

ABD’nin Kuzey Carolina eyaletinde bulunan Wake Forest Universitesi Tıp Fakültesi’nde görev yapan  bilim adamı Robert Lanza yayınladığı bir hipotez ile ölümün aslında var olmadığını iddia etti. Lanza’nın bilim dünyasını ikiye bölen şok iddiasını Kuantum fiziğiyle dayandırdığı nokta bilim ve felsefeyi buluşturuyor.

Lanza’nın “Biomerkezcilik” adını verdiği hipotezinin özeti

Ölüm insanlar için bir yok oluş değil, sınırsız sayıda evren içerisinde bir diğerine geçiş yani boyut değiştirme. Evrende bir boyuttan diğerine geçiş senaryolarının hiç birinde bugün anladığımız anlamda bir ölüm gerçekleşmiyor sadece enerji şekil değiştiriyor.

İnsan bedeninin zaman içerisinde işlevini yitiriyor olması “Ben kimim?” diye sorma becerisini gösteren yanımız ile aynı şey değil. İnsan beyninde bulunan enerji kaynağı, bedenin ölümü ile birlikte yok olmuyor. Doğadan enerjinin asla ölmediği veya yok edilemediği gerçeğinden yola çıkıldığında, bu enerjinin bizi biz yapan en önemli öğe olduğunu ve bedenin ölümünden sonra varlığını sürdürdüğü anlaşılır. Zaman ve uzay kavramları aslında bizim bazı şeyleri tanımlayabilmek için uydurduğumuz var olduğunu kabul ettiğimiz kavramlar. Geçmiş, şimdiki zaman ve gelecek arasındaki fark, sadece inatçı ve sürekli bir illüzyon. Ölüm de aynı şekilde bir bilinç oyunu ve bilincimizde yaratılan bir illüzyonun sonucu olarak ortaya çıkıyor. Ölümsüzlük bizim anladığımız anlamdaki zaman içerisinde bir son değil, bu zaman kavramı dışında var olmaya devam etme.

Yani Einstein haklıydı. Ölüm bir illüzyon. Ölüme inanıyoruz çünkü bize öyle öğretildi. Vücut öldüğü için ölüm var sanıyoruz.

Sınırsız sayıda evren olduğu, insan beyninde bulunan enerji kaynağının maddi ölümden sonra da yoluna devam ettiği doğrudur. Ruh adını verdiğimiz bedensiz varlık ile Lanza’nın tanımladığı enerji aynı şeydir. Önceden de var olan bu enerji bir kez bedenlenip dünyaya geliyorsa ondan sonra da tekrar bedenlenmemesi için hiç bir neden olamaz.

Ayrıntılarını okumak için lütfen tıklayın.

Bülent Pakman. Aralık 2009. Yeniden düzenleme Kasım 2015. İzinsiz ve aktif link verilmeden kısmen ya da tamamen alıntı yapılamaz, yayımlanamaz.

Reenkarnasyonla doğrudan ve dolaylı ilgili yazılarımız:

Facebook Widgets

OLYMPUS DIGITAL CAMERABülent Pakman kimdir      https://bpakman.wordpress.com/pakman/

Reklamlar

8 Responses to Beyin, enerji ve ruh

 1. İlknur Yamak dedi ki:

  Merhaba, derin dünya devleti ile ilgili araştırma yaparken blogunuza rastladım; ortak ilgi alanlarımız olduğunu farkettim. Yer verdiğiniz yazılar enterasan; şu anda hepsini okuyamadım ama okuduklarımdan hoşlandım. İlginç bir kişilik olmalısınız diye düşündüm.

  • bpakman dedi ki:

   Evet biraz farklı bakmak gerekiyor bazı konulara. Abdesti nelerin bozacağı konusunda bile kırk kafadan kırk ses çıkmış. Bize empoze edilenleri bir tarafa bırakıp kendi aklımıza yönelmeliyiz, Benim düşüncem bu.

 2. Onur dedi ki:

  ölüm her an var , o her an yeni bi şanda dır,her an yenilenir ölür ve diriliriz

 3. ersan dedi ki:

  Sitenizi bu gece 12 de sirius basligi ile arama yaparken farkettim, baktim cok cesitli konulara temas edilmis bi dunya konu var goz gezdireyim dedim saat suanda 5:50 hala da pek birakasim yok
  Bu tur bloglarin artmasi dilegiyle

 4. Gülay dedi ki:

  Yaklaşık bir buçuk yıldır varlığımı sorguluyor ve ruhumu doyuma ulaştırmaya çalışıyorum. Yolum da uzun 🙂 Keyfini çıkarıyorum ayrıca 🙂 Yazılarınızı okurken bambaşka hissediyorum, harcadığım zamanı ışıklandırdığınız için teşekkür etmek istedim 🙂 Sevgiler..

 5. Geri bildirim: Reenkarnasyon hakkında öğrenmek istediğiniz herşey | Pakman World

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s