Amerikan Donanması ve NASA’nın UFO görüntüleri

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi NASA’nın canlı yayında ekranlara yansıyan görüntüler dünyayı şoke etti.   Uluslararası Uzay İstasyonu’nun kameralarına takılan görüntülerden sonra NASA canlı yayını  aniden kesti.   Görüntülerde dünyadan üç cismin sırayla havalandığı görülüyor.   Çok sayıda komplo teorisyeni Dünya’dan uzaya yükselen bu cisimlerin UFO olduğunu iddia etti. Teorisyenler uzaylıların dünyayı ziyaret ettiğine ilişkin iddiaların doğrulanmasına yönelik yeterli kanıt oluştuğunu da öne sürdü.   Görüntülerin kısa süre içinde video paylaşım sitelerinde yayınlanmasının ardından çok sayıda kişi yaşanan olaya ilişkin yorumlarını paylaştı.   Kullanıcılardan biri cisimlerin havalanmasının ardından NASA’nın yayını kesmesini eleştirdi.   Bir başka kullanıcıysa cisimlerin hareketinden uçan nesnelerin “çok yönlü uzay aracı” olduğunu öne sürdü.  

NASA Görüntüleri doğrulamadı   NASA görüntülere ilişkin resmi bir açıklama yapmadı.   Ancak yayının kesilmesinin ardından “Lütfen bekleyin. Yüksek Çözünürlüklü Yeryüzü Görüntüleme Sisteminde kameralar değişiyor yada Uluslararası Uzay İstasyonuyla geçici sinyal kaybı yaşanıyor olabilir.” mesajı yayınlandı.

ABD’de UFO görüntülerini tartışmaya açan ABD Donanması üyelerinden pilot Ryan Graves, CBS’te katıldığı programda şu açıklamalarda bulundu: “Problemin asıl yüzüne bakmıyoruz. Onların orada olduğunu ve her gün bizi izledikleri gerçeğini kolayca reddediyoruz. Pentagon’un da doğruladığı UFO’lar ciddi bir güvenlik sorunu. Oldukça endişeliyim. Eğer orada gördüklerimiz başka ülkenin taktik jetleri ise bu büyük bir sorun olurdu. Oldukça farklı görünüyorlardı ve biz problemin asıl yüzüne bakmıyoruz. Onların orada olduğunu ve her gün bizi izledikleri gerçeğini kolayca reddediyoruz. Tanımlanamayan cisimler gizli bir ABD teknolojisi, bir düşman takip sistemi veya tamamen farklı bir şey olabilir. Bunu açıklaması çok zor. Yüksek irtifalara ve dönüşlere sahip. Ne olduğunu bilemiyorum“.

ABD’de gökyüzünde görülen ve UFO olarak adlandırılan cisimlerle ilgili merakla beklenen rapor yayınlandı. ABD İstihbarat Direktörlüğü tarafından yayınlanan raporda UFO’ların varlığı kabul edilirken, “insan dışı yaratık” olarak tanımlanabilmeleri için yeterli veriye sahip olunmadığı belirtildi. Pentagon’un UFO terminolojisinin kullanıldığı raporda, “Tanımlanamayan hava olayları (UAP) hakkında sınırlı miktarda iyi raporlama yapılmış olması, UAP’nin doğası veya amacı hakkında kesin sonuçlar çıkarmamızı engelliyor” denildi. Ancak bu güçlüğe rağmen raporda, bu nesnelerin “açıkça bir uçuş güvenliği sorunu oluşturduğu ve ABD ulusal güvenliğine yönelik tehdit oluşturabileceği” sonucuna varıldığı belirtildi. Raporda, “Güvenlik endişeleri, öncelikle havacıların giderek daha karmaşık hale gelen hava sahası ile mücadelesine odaklanıyor. UAP, potansiyel bir düşmanın çığır açan veya yıkıcı bir teknoloji geliştirdiğine yönelik kanıt teşkil ediyorsa ulusal bir güvenlik sorununu da temsil eder” ifadeleri yer aldı. Raporda, hükümetin “tanımlanamayan hava olayı” olarak tanımladığı 144 raporu inceleyerek, cisimler kuşlar veya hava balonları, doğal atmosfer olayları, ABD hükümeti veya endüstrisinin geliştirdiği programlar, yabancı düşman sistemleri ve diğer olmak üzere 5 sınıfa ayrılmaya çalışılıyor. Bir vakada nesnenin büyük, sönen bir balon olduğunun saptandığı fakat diğer vakaların açıklanamadığı bildirildi. Açıklanamayan 143 vakada, gözlemlerin kategorize etmek için gerekli verilerden yoksun olduğu kaydedildi. Söz konusu olaylara ilişkin bilgilerin, incelemeye uygun hiçbir teknik veri içermediği ve yalnızca pilotların sözlü hatıralarından oluştuğu da belirtildi. Bu gözlemlerin, sensör hataları veya gözlemcinin yanlış algılamasından kaynaklanmış olabileceği ifade edildi. Adı açıklanmayan üst düzey bir ABD’li yetkili, “Veriler bizi nereye götürürse oraya gideceğiz. Gördüklerimizin fiziksel olarak var olduğuna inanıyoruz” dedi. ABD’li yetkili, raporda ele alınan 144 gözlemin çoğunun ABD Donanması pilotları tarafından kaydedildiğini belirterek, “Cisimlerin rüzgarda sabit kaldığı, rüzgara karşı hareket ettiği, ani manevra yaptığı veya fark edilebilir bir tahrik aracı olmaksızın kayda değer bir hızda hareket ettiği görüldü” dedi.

Rapora ilişkin ABD medyasında çıkan haberlerde, hükümetin, Pentagon’daki bürokratik savaşlar ve bazı Kongre üyelerinden gelen baskılar da dahil olmak üzere yıllarca süren iç çatışmalardan sonra uzun süredir kenarda kalan bir mesele olan UFO’ları nihayet ciddiye almaya başladığı belirtildi.

Kaynaklar:

Bomba iddia Dünya bu görüntüleri konuşuyor NASA canlı  yayını kesti . Milliyet 30.06.2015 https://www.milliyet.com.tr/dunya/dunyayi-soke-eden-goruntuler-ufo-mu-2080873

Merakla beklenen rapor açıklandı: ABD istihbaratı UFO’ları kabul etti. Sözcü 26/06/2021 https://www.sozcu.com.tr/2021/dunya/merakla-beklenen-rapor-aciklandi-abd-istihbarati-ufolari-kabul-etti-6506551/

UFO’ları kaydeden ABD Donanması pilotu konuştu: Her gün bizi izliyorlar. Sözcü 15/05/2021  https://www.sozcu.com.tr/2021/dunya/ufolari-kaydeden-abd-donanmasi-pilotu-konustu-her-gun-bizi-izliyorlar-6432008/?utm_source=ilgili_haber&utm_medium=free&utm_campaign=ilgilihaber

Bülent Pakman. Temmuz 2015. Eklemeler Haziran 2021. İzin alınmadan ve aktif link verilmeden alıntılanamaz, yayımlanamaz.

Facebook Widgets

IMG_2654Bülent Pakman kimdir?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.