İsrail ve Kürtler

ABD ve AB, BOP çercevesinde bir taraftan bizim dincilerin kendi Ilımlı  İslam devletini kurmalarını desteklerken karşılığında Güney Doğu Anadolu’yu da içine alan  İsrail dostu Büyük Kürdistanı kurdurma peşinde olduğu iddia edilmekteydi. Buna karşın madem emperyalist güçler Türkiye’de Ilımlı İslam Devletini kurduracaklar Büyük Kürdistan’a ne gerek görüyorlar deniliyordu.

Bunun yanıtını İsrail’in Gazze saldırısı ve katliamı verdi. Nasıl mı?

Türkiye’de Hükümet ve kamuoyunda Gazze işgali şiddetli tepki ile karşılandı. Bunda dinciler ön safları teşkil ettiler. Peki dinciler neden İsrail’e tepkililer, neden bu Yahudi düşmanlığına dönüşüyor? Aslında tepki gösterenler müslümanlar, aralarında dinciler de olabilir elbette. Müslümanların daha doğrusu dünya Müslümanlarının Yahudi karşıtlıkları Kuran’da Yahudilerin lanetlenmiş olduğu inancına dayanıyor.  Gerçekten de Kuran’da Yahudiler lanetlenmiş midir? Yüzeysel bakılırsa lanetlenmiş denebilir. Ancak derinine inildiğinde lanetlenenlerin bir devir Yahudi kavmi olduğu anlaşılır. Örneğin sonradan Yahudi olan Kuzey Doğu Avrupa Türkleri bu lanetlenmeye nasıl dahil edilebilir? Daha geniş açıklama için bkz: Kur’an da Yahudiler . Ama dinciler Müslümanlara bunu böyle anlatmayıp bu konuda da Allah ile aldatmaya devam etmektedirler. Bu nedenle Müslüman dünyanın Yahudileri benimsemesi mümkün değildir. Buna Türk Müslümanları da dahildir. Dincilerimiz Müslümanlarımızı Allah ile aldatırken bunu öyle empoze etmişlerdir ki artık geriye çevirmeleri imkansızdır. Bunun yanında Arap-Müslüman toprağının işgal edilerek haçlı- batılı emperyalist desteğiyle zorla bir Yahudi devleti kurulmasını da Arap ve Müslüman dünyası benimseyememiştir ve hiçbir zaman da benimsemeyeceği bilinmektedir.

Bu nedenlerle Türkiye İsrail için hiçbir zaman güvenilir olmamamıştır, olmayacaktır. Buna hemen hemen tüm İslam ülkeleri yani tüm Arap ülkeleri, İran, da dahildir. Biri hariç. O da Kürtler.

Peki Kürtler de müslüman ve aynı şekilde anti-semitist değilmidir? Burada öncelikle söz konusu olan dilleri ve kültürleri Güney Doğu Anadolu Kürtlerinden farklı olan  Irak Kürtleridir. Örnekler verelim:

Kuzey Irak Kürtleri genelde dinci değildirler. Özellikle Süleymaniye’de kızlar-kadınlar Arap dünyasında olmayan şekilde başı açık gezebilmektedirler. Günümüzde İslam devletleri arasında müslüman kadınlar sadece Türkiye ve Kuzey Irak Kürdistanında başı açık gezebilmektedirler. Lübnan’da başı açık kadınların hemen tamamı Hristiyandır.

Kuzey Irak Kürtleri Arap düşmanıdır. İçinde sadece Arap(lar) bulunan, Irak-Arap plakalı bir araç Kürdistan’a giremez. Başkalarının yanında içinde Arap bulunan bir araç da çok zor girer ve sadece transit seyahatine izin verilir.

Dincilerimizin en önemli piri asıl adı Said-i Kürdi olan Said-i Nursi’dir. Dinci-gerici Said-i Kürdi’yi Kürtler benimsememiş, Türk sünniler benimseyerek Nurcu tarikatının isim babası ve piri yapmışlardır.

Kuzey Irak Kürtleri çıkarları neredeyse o tarafla işbirliğine gitmişlerdir. Örneğin Şah Pehlevi, Rusya, ABD gibi.

Sonuçta Kuzey Irak Kürtleri bütün bu özelliklerinden dolayı kendi devletlerini kurabilmek için ABD ye İsrail dostu olacakları güvencesini verebilmişlerdir. Zaten Siyonist-Haçlı ittifakı bölgede başka  alternatif de bulamamıştır. Böylece BOP fikri geliştirilmiş, Kuzey Irak’ta Kürdistan kurulduktan sonra ilerde genişleyerek GAP’ı da içine alması planlanmış, böylece küresel iklim etkisiyle eninde sonunda çölde susuz kalacak olan İsrail’in bekasının garanti altına alınma planı adım adım yürürlüğe konmuştur. Bizim dincilerle de parasal yardım dahil, Ilımlı İslam devletlerini kurmaları desteği karşılığında GAP’in verilmesi hususunda anlaşma yapılmıştır.

Bunlara senaryo deniliyordu. Ama gördük işte. Türkiye’de Gazze tepkileri “buraya Yahudiler ve köpekler giremez” raddesine geldi. Bir başka örnek:

“KIRIKKALE’de, cuma namazı çıkışı vatandaşlar, İsrail’i protesto etti. Grup adına açıklama yapan MUSTAT Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Altundağ, siyonist Yahudilerin Mescid- i Aksa ve Kubbe’tüs Sahra’yı yıkıp Harem- i Şerif üzerinde Süleyman Mabedi’ni inşa etmek istediğini söyledi.……….“Müslümanların ilk kıblesi, efendimizin miraca çıktığı yer olan Kudüs’ün yahudileştirilmesine ve Mescid-i Aksa’nın yıkılmasına asla boyun eğmeyeceğiz” dedi.”  Tamamı için bkz. Kaynak

Buna, yani anti-semitist bir Türkiye’nin Orta Doğu’da etkin olmasına  izin vereceklerini mi zannediyorsunuz? Adamlar bunun böyle olacağını çok önceden görmüşler ve planlarını yapmışlar.

PKK olayı da bu sürecin bir parçası. Yutturulmaya çalışıldığı gibi Kürtlerin kimliği, dillerini konuşabilmeleri, Kürtçe eğitim falan hepsi hikaye. PKK olayı eşittir Türkiye Kürtlerinin bağımsızlığıdır. Bu gerçekleşinceye kadar devam edecektir. Adım adım gerçekleşecektir. Önce yetkileri genişletilmiş yerel yönetimler, sonra eyalet sistemi, sonra özerklik, sonra federasyon, en sonunda da Kuzey Irak Kürdistanına bağlanarak Büyük Kürdistanın kuruluşu. Emperyalistlerin amacı budur, PKK’nın tek amacı da budur. İsrail için bu mutlaka gereklidir.

Not: Bölücü olmayan Kürt asıllı Türkler ve en azından “ben Kürt asıllı Türk vatandaşıyım” diyenler, Türkiye dışında yaşayan Türk ve Türkiye düşmanı olmayan Kürtler  her zaman konumuz dışındadır. Türkiye devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür.

Bülent Pakman, Temmuz 2009. İzin alınmadan ve aktif link verilmeden alıntılanamaz.

DİNLER ARASI DİYALOG, ILIMLI İSLAM ve TÜRKİYE ÜZERİNE OYNANAN OYUNLAR  İLE İLGİLİ SAYFALARIMIZ

Twitter Widgets Facebook Widgets

mekke 008Bülent Pakman kimdir    https://bpakman.wordpress.com/pakman

 Pakman kimdir    https://bpakman.wordpress.com/pakman

Reklamlar

7 Responses to İsrail ve Kürtler

 1. Geri bildirim: Haçlı-Siyonist Neden Birleşti? « Pakman World

 2. halil dedi ki:

  merhabalar,ben sizin değerli deyiminizle kürt asıllı bir Türküm.yazınıza başından sonuna kadar katılıyorum.gerçekten akıllıca ve -bana göre- doğru tespitler.eğer Türkiye kürtleri başka devletlerde yaşayan kürtlerin hallerini görselerdi bu cennet vatanın toprağının her zerresini ve her taşını öpüp başlarına koyarlardı.umarım bu hayata geç kalmış insanlar bunu anlamakta geç kalmaz ve bu ülkeye hak eden değeri verir.benim dünyaya ne olarak geldiğim ve ailemle neyce konuştuğum umurumda bile değil.ben bir Osmanlı torunuyum ve TÜRKÜM.herkese ve her şeye rağmen…

 3. Botan dedi ki:

  Hazırlanan oyunu çok güzel bir şekilde açıklamışsınız ancak yazdığınızda not ile beraber çözümün de bugün imkansız olduğunu kanıtlamışsınız. Eğer onca yıla onca olaya rağmen hala Türkiye Vatandaşı terimi yerine Türk Vatandaşı terimi kullanılıyor ise biz bu oyunlara daha çok geliriz. Türk’ler büyük geçmişi olan ayrı bir ırk ve aynı şekilde Kürtler de büyük geçmişi olan ayrı bir ırktır. Kürt asıllı Türk vatandaşlığı Kürtleri asimile eder bu da tabi ki kabul edilemez. Sorunun çözümü Osmanlı Devleti’ni 700 yıl ayakta tutan ortak yaşamda ortak kültürde ortak inançda en önemlisi 1000 yıllık kardeşlik hukukundadır ve ilk adımı da Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığıdır.

  • bpakman dedi ki:

   Medeni ülkelerde bile bunların tartışılmasına izin verilmez. Mesela Almanya Cumhuriyeti vatandaşlığı gibi. Mesela Alman Alman’dan başka birşey olmak istemez. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığı da böyledir. Ülkeyi bölmeye kadar gidecektir. Not medeni bir temennidir. Medeni olmanın bedeli vardır. Tam uygularsanız bedelini de ödersiniz.

   • Botan dedi ki:

    Dediklerinize teorik olarak katılmak ile beraber takdir edersiniz ki bu ülkenin bölünmesi de birlik olması bu ülkenin vatandaşlarının elindedir ve birlik için medeniyetten daha önemli olan adalettir. Saygılarımla.

   • bpakman dedi ki:

    Bu iş ülke vatandaşlarının elinde değil ve olmayacak. İktidar ülkenin bu güçsüz durumuyla dış güçler ne istiyorsa onu yapıyo,r yapacak.

   • Botan dedi ki:

    Oyunlar ne kadar büyük olursa olsun oynayanlar ne kadar güçlü olursa olsun biz inandığımız sürece bu ülke için hala umut var demektir. Zamanınızı aldığım için üzgünüm yazılarınızla bizi bilgilendirdiğiniz için de ayrıca teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s