Armageddon Savaşında Türkler de Olacakmış

Fundamentalist Haçlılara göre Mesih’in, yani Hz. İsa’nın tekrar gelmesi için şu anda içinde bulunduğumuz üçüncü milenyum başında mutlaka “Armageddon” adı verilen nihai bir savaşın çıkması gerekmektedir. Bu konuyu ayrıntılı olarak bir başka yazımızda irdelemiştik: TIKLAYIN.

Tuhaf iddialarıyla bilinen ve televizyon yayınları ile her gün milyonlarca kişiye ulaşanAmerikalı ünlü evangelist vaiz Pat Robertsan Türkiye’yi bu savaşı başlatacak ülkelerin arasında olarak gösterdi.

Hıristiyan Yayın Şebekesi CBN’in kurucusu ve “700 Club” adlı programın sunucusu olan papaz Pat Robertson, Ortadoğu’daki karmaşa ve İran’ın nükleer heveslerinin “kıyametin öncesi” olarak görülebileceğini söyledi.

Robertson, eski Ahit’teki peygamber Ezekiel’den alıntı yaptı. Buna göre, Pat Robertson, son savaşta, İsrail’e karşı bir ülkeler koalisyonunun harekete geçeceğini söyledi. Pat Robertson, bu ülkelerin, Rusya, Türkiye, İran, Sudan ve de diğerleri olacağını belirtti. Vaiz Robertson, “Bütün bunlar şekilleniyor. Son günler içinde, İsrail’i işgal edecekler. Bana göre, bu, elimizdeki anahtar işaret tabelasıdır. Ve, bu olacak” dedi.

Papaz Robertson, Tanrı’nın, ‘İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahnedinejad gibi bir çılgının’ bir atom bombası ile dünyayı havaya uçurmasına izin vereceğine inanmadığını da söyledi. Robertson, İran, Pakistan ve Kuzey Kore’nin nükleer teknolojiye sahip olmasının ise dehşet verici olduğunu belirtti.

Amerikalı vaiz, ABD’nin destek sağlaması halinde İranlı gençlerin rejime karşı ayaklanacağını ileri sürdü. Ortadoğu’daki ayaklanmanın “Müslümanın Müslüman’a karşı olduğu” bir durumu ortaya çıkardığını belirterek, halkın bir çeşit özgürlük istediğini kaydetti.

1998 yılında Cumhuriyetçi Parti’den Başkan adayı olmak için yarışan ancak başarısız olan Pat Robertson, “tuhaf” iddialarda bulunmasıyla tanınıyor. Daha önce, Tanrı ile konuştuğunu ve ABD’ye saldırı olacağını söyleyen Robertson, Haiti’deki depremi de “geçmişte şeytan ile ittifak” yapılmasına bağlamıştı. Robertson, zaman zaman kehanetlerde bulunur.

KAYNAK: Kasım Cindemir, Habertürk Gazetesi. 3 Mart 2011. http://www.haberturk.com/dunya/haber/606671-kiyamet-savasini-turkiye-cikaracak

Bu yazı İslam düşmanı Evangelist düşünceye bir örnektir. Konunun başka yönleri ile ele alındığı diğer yazılarımızı da okumanızı tavsiye ederiz:

HAÇLI – SİYONİST NEDEN BİRLEŞTİ?

SİYONİST-EVANGELİST İŞBİRLİĞİ

KURAN’DA YAHUDİLER

TAPINAK

DİNLERE GÖRE KIYAMET

İSRAİL VE KÜRTLER

Bülent Pakman. Mart 2011. İzin alınmadan ve aktif link verilmeden alıntı yapılamaz.

Twitter Widgets
Facebook WidgetsIMG_1345Bülent Pakman kimdir: https://bpakman.wordpress.com/pakman/

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s