Boston bombacıları, CIA ve Gülen

ABD, 16 Nisan’da Boston Maratonu’ndaki patlamayla sarsıldı. FBI, kısa sürede bombacıların Çeçen Tamerlan ve Cahar Tsarnaev kardeşler olduğunu açıkladı. Tamerlan ölü olarak ele geçirildi, 21 Nisan’da da Cahar ağır yaralı olarak yakalandı. Dünya, olayın şifrelerini çözmeye çalışırken, ABD’de bir medya kuruluşu gündeme bomba gibi düşen bir iddia ortaya attı. Ünlü gazeteci Daniel Hopsicker’in Mad Cow Morning News, terörist oldukları iddia edilen Tamerlan ve Cahar Tsarnaev’in amcası Ruslan Tsarnaev’in (kısaca Tsarni) yıllarca Türkiye’de de bulunan CIA’nın Ortadoğu İstasyon Şefi Graham Fuller’in kızı Samantha Ankara Fuller’le evli olduğunu yazdı. Ruslan’la evlendikten sonra Samantha A. Tasarnaev olarak değiştirilen kimliği nedeniyle bu bilgiye ulaşılmasının biraz güç olduğuna dikkat çeken haber sitesi, Fuller’in bir süre önce Çeçen konferansında Ruslan’la birlikte çalıştığını belirtti.

3 FARKLI ADRES BİLGİSİ

Samantha ile Ruslan’ın ABD’de 3 farklı adreste oturduğu ortaya çıktı. Washington, New York ve California’daki Thousand Oaks… Evlilikleri 8 yıl sonra yani 2004’te sona erdi. Ancak Ruslan’ın eski kayınpederi Fuller’le sürekli bir araya geldiği ve çok özel konularda fikir alışverişinde bulunduğu da gazetenin bir diğer iddiası.

OKULDA AŞK

Ruslan, 1991’de Carolina’da öğrencisiyken, Fuller’ın kızı Samantha Ankara ile tanışarak 1996 yılında evlendi. Çift, 2004 yılında boşandı. ‘ABD derin devleti’nin en esrarengiz isimlerinden olduğu söylenen Fuller ile eski damadı arasında akrabalık bağlarının ötesinde iş ortaklıkları oldu. Dostlukları hiç bitmedi.

YEĞENLERİNİ SUÇLAYAN AMCA

Amca Ruslan, yeğenlerinin yaptığı söylenen eylem sonrasında ortaya çıktı ve Boston’da bir basın toplantısı düzenledi. Tamerlan ve Cahar Tsarnaev’in “aşırılıkçı” olduğunu belirten Ruslan, “Maalesef, ABD’ye düşman olarak yetiştiler. Bunun nedeni de bir Ermeni. Müslüman olan ve adını Mişa olarak değiştiren bu Ermeni, 2 yeğenimin beynini de yıkadı. Bu yüzden yaklaşık 8 yıldır da iki akrabamla görüşmedim” dedi.

KORKUSUZ GAZETECi

Ünlü gazeteci Daniel Hopsicker, birçok gazeteye özel haberler yaptı. 11 Eylül saldırılarıyla ilgili yaptığı haberlerle, Amerikan hükümetinin tepkisini çekti. 11 Eylül’le CIA’nın bağlantılı olduğunu yazdı. Ciddi tehditler alsa da, korkusuzluğundan ödün vermedi. Birkaç yıl önce Mad Cow Morning News adlı bir internet sitesi kurdu. Yaptığı farklı haberlerle kısa sürede hatırı sayılır bir okuyucu kitlesine ulaştı. Bağışçıların desteğiyle yayın yapan haber sitesi, okuyucuları tarafından “yüzde 100 doğru haber” algısıyla bilinmekte.

GRAHAM FULLER KİMDİR?

Graham Fuller CIA eski Başkan Yardımcısı, CIA İstasyon Şefi. ABD’nin en üst düzey think thank (düşünce üretme kuruluşu) olan RAND’ın üst düzey Siyaset Bilimcisi… 1965 ve 1985 arasında ABD Dış İşleri Bakanlığı’nda çalıştı. Yalnız faaliyet alanı o kadar genişti ki hem National Security Advisory (Ulusal Güvenlik Danışmanlığı) hem CIA hem de Dış İşleri için görev aldı. 1977 ile 1980 yılları arasında Türkiye’de kaldı. İkamet ettiği yer İstanbul’un Beşiktaş ve Yeşilköy ilçeleriydi. Mükemmel derecede Türkçe, Rusça ve Kürtçe bilmektedir. Türkiye ve Ankara tutkusu nedeniyle kızının adını Ankara olarak koydu. Türkiye ile ilgili birçok öngörüsü doğru çıktı.

Graham Fuller’in İslamcı hareketi konu alan Kuşatılanlar kitabında, İslamcı hareketlerin Batı ile entegrasyon için yapması gerekenlerin başında İsrail ile iyi ilişki geliyor diyor.

Graham Fuller ayrıca Gülen hareketinin CIA ve Masonlar tarafından desteklendiğinin önemli kanıtı.  Fuller, Fethullah Gülen’in ABD’deki yeşil kart başvuru sürecinde birdenbire ortaya çıkıp Gülen’in Amerika için bir güvenlik tehdidi veya radikal bir güç olduğuna inanmadığını anlatan bir mektup yazarak, yani bir anlamda teminat/kefalet mektubu vererek Gülen’in ABD de kalmasını sağlayan kişi ve de “Mason”. Fuller “Kemalizm bitti; Dünyadaki bütün liderler gibi o da sonsuza dek yaşayacak bir ürün veremedi. Oysa İncil ve Kur’ân hâlâ veriyor. Bu nedenle, kendisine entelektüel güven duyan Türkiye, İslamın günlük yaşamdaki yerini almasını yeniden düşünmelidir” diyerek “Ilımlı İslam-Diyalog” yaratıcılığını çok güzel ele vermişti. Bombacılar, Fuller ve Gülen ilişkisi aşağıdaki makalede de ele alınmış:

The Tale of Uncle Tsarnaev, CIA Chief Graham Fuller and a Turkish Islamist Who Lives in USA

What could be the connection between the Boston Marathon bombing suspects’ uncle Ruslan, an ex-CIA Fuller and a Turkish Imam named Fethullah Gulen?

Turkish preacher named Fethullah Gulen has been living in Saylorsburg, Pennsylvania since 1999. Despite not having an education goes beyond the 5th grade, he has several hundred educational organizations such as K–12 schools, universities, and language schools (mostly English) that have been established around the world, mainly Central Asia, Caucasus, Balkans, and including U.S.A.

How did he receive his US residency status while he was ‘wanted’ by the –then- Turkish Government, is still a mystery. Now, this man owns and operates charter schools in USA –through various foundations- despite the fact his Madrasas were outlawed in countries like Russia and Uzbekistan. His schools were under investigation in the Netherlands. Plus, the origin of his immense wealth, which he used to open and operate these schools all over the world, is unclear.

A former CIA station chief in Kabul and the author of “The Future of Political Islam,” Graham Fuller was one of Gulen’s official references in Gulen’s Green Card application, along with another ex-CIA George Fidas and former U.S. ambassador to Turkey Morton Abromovitz, after Gulen rushed to U.S.A. from Turkey in 1999. It is curious how and why an Imam from Turkey had this sort of connections in U.S.A.

Ex-CIA Graham Fuller who served 15 years as an intelligence officer in various countries of the Middle East and Asia, wrote a book about Turkey, titled “The New Turkish Republic: Turkey as a Pivotal State in the Muslim World”, published in 2008. In his book, he fervently promotes the idea of “Moderate Islam”. The problem is, the man he helped escape to U.S.A. by providing references, Fethullah Gulen, was nothing but a “moderate.”

Fuller was deeply involved in Afghanistan in the 1980s, encouraged the Reagan administration to begin arming Iran against Iraq during their slugfest, and suggested to the Clinton administration that it should use Muslims to further US interests in Central Asia.

As a side note here, I wanted to mention that Muller’s daughter Samantha A. Fuller was married to Ruslan Tsarnaev. Yes, the uncle of the two Chechen brothers who are suspected of bombing the Boston Marathon. The couple divorced sometime before 2004. Interestingly, Ruslan worked for companies connected to Halliburton, the multinational juggernaut run by Dick Cheney before  he became Vice President of the United States. He was also a “consultant” for the U.S. Agency for International Development (USAID) in the former Soviet Republic of Kazakhstan. Russia barred USAID from its soil in late 2012, alleging USAID together with CIA was attempting to influence the internal political processes in the country.

Morton Abramowitz, the other reference for Gulen’s Green Card, was also deeply involved with Afghan mujahedin and Kosovo rebels. Currently, he is a Council Member (Senior Fellow) of US Asia Pacific Council.

Gulen was a staunch enemy of secularism in Turkey. He pushed for an authoritarian Islamic state. In fact, a Wikileaks wire reveals how Istanbul Chief Rabbi Ishak Haleva tried to warn USA of this man’s activities, saying he is a “radical Islamist” whose moderate message cloaks a more sinister and radical agenda.

In 2010, a retired Turkish Intelligence Chief, Osman Nuri Gundes, published his memoir titled “Close Witness to Revolutions and Anarchy” where he claimed Fethullah Gulen’s worldwide Islamic movement based in Pennsylvania has been providing cover for the CIA since the mid-1990s, and that in the 90s, the movement “sheltered 130 CIA agents” at its schools in Kyrgyzstan and Uzbekistan alone.

Central Asia’s Islamisation has started with Turkey; Gulen having deep ties with the current Prime Minister of Turkey, Recep Tayyip Erdogan. Erdoğan was elected in 2003, despite having been banned from holding office for his anti-secular, Islamist views and actions in Turkey. Gulen openly and financially supported Erdogan’s election. Today, Turkey has over 85,000 active mosques, one for every 350 citizens—compared to one hospital for every 60,000 citizens—the highest number per capita in the world and, with 90,000 imams, more imams than doctors or teachers. And Erdogan enjoys his reign over the country since 2003 with the US’s blessings.

Why would USA give refuge to this Islamist and even provide high level officials to attest for him?

Turkey (Asia Manor) is located right in the middle of Europe, Asia and Middle East. Old Soviet bloc countries in Central Asia have two common grounds with Turkey: ethnicity and religion. Many of them are Turkic and Muslim. Turkey being a NATO member for 61 years and on the side of U.S.A. since the Korean War of 1950s, has proven to be a trusted ally to US, willing to do whatever it takes to further American interests.

Turkey is to U.S.A. in the Central Asia is what Israel is to U.S.A. in the Middle East. Central Asia (with its vast natural resources, including a lot of oil) is being turned into another Middle East by Islamists with the covert support of U.S.A., against the Godless China. Not only because Central Asia is rich in natural resources and oil, but also geopolitically is a great buffer zone next to China and Russia…

Plus, ‘War on Terror’ excuse can be used to invade more and more countries as we did in Afghanistan and Iraq. We did not invade those countries to squash terror; that was the excuse used for the public, not the real intent.  And that same excuse can and will be used again and again for more invasions or interventions. Therefore it is in the best interest of U.S.A. to fuel it, manage it and use it as needed.

Ahh, Oh what a tangled web we weave, when first we practice to deceive. – Sir Walter Scott (Marmion, 1808)

……………..

Bir dönem Türkiye’de de görev yapan CIA’in eski istasyon şefi Graham Fuller, kızı Samantha Ankara Fuller’ın, Ruslan Tsarni ile evlenip boşandığının ortaya çıkmasının ardından, Boston saldırısı ile CIA arasında bağlantı kurmanın “çok abes” olduğunu söyledi.

Kızının 1990’larda Tsarni ile evlendiğini doğrulayan Fuller, çiftin evli olduğu dönemde kendisinin çoktan CIA’den ayrıldığını belirtti. Fuller, Al Monitor haber sitesine şunları söyledi:

EVİMDE BİR YIL KALDILAR

“Samantha, Ruslan Tsarni ile 3-4 yıl evli kaldı. Samantha’nın çalıştığı Bişkek’te bir yıl birlikte yaşadılar. Bizim Maryland’daki evimizde de yaklaşık bir yıl kaldılar. 1999’da boşandılar. Tüm Çeçenler gibi Ruslan da ülkesini önemsiyordu ama siyasete belirli bir katılımını görmedim. İngilizcesi de pek iyi değildi, Rusça konuşurduk.”

TAMERLAN DAHA BEBEKTİ

Sovyetler Birliği’ndeki azınlıklara özel bir ilgi duyduğu için Ruslan’ı “ilginç” bulduğunu ifade eden Fuller, “Onun istihbarat açısından bir önemi olduğunu düşünmedim” dedi. Fuller, Boston zanlısı kardeşlerin babasıyla bir kez Kazakistan’da tanıştığını belirtti. Aileyi daha iyi tanıyan kızının ise Tamerlan Tsarnayev’i küçük bir çocukken gördüğünü, Cevher’in o dönemde henüz doğmadığını ifade etti.

KAYNAKLAR:

http://www.f5haber.com/aktif-haber/abd-yi-karistiran-boston-iddiasi-haberi-3866046/

http://www.progressivepress.net/the-tale-of-uncle-tsarnaev-cia-chief-graham-fuller-and-a-turkish-islamist-who-lives-in-usa/

http://www.hurriyet.com.tr/planet/23159190.asp

Graham Fuller, I. O. Lesser, Kuşatılanlar, Sabah Kitapları, Istanbul, 1996, s.126.

Garih, Gülen ve Diyalog  http://wp.me/PAexV-14T

Bülent Pakman. Mayıs 2013. İzinsiz ve aktif link verilmeden alıntılanamaz.

DİNLER ARASI DİYALOG, ILIMLI İSLAM ve TÜRKİYE ÜZERİNE OYNANAN OYUNLAR  İLE İLGİLİ SAYFALARIMIZ

Twitter Widgets Facebook Widgets

mekke 008Bülent Pakman kimdir    https://bpakman.wordpress.com/pakman

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s