İslama ve Hz. Peygambere Küfürler

Fundamentalist Hıristiyanlar ve Fanatik Yahudiler ile Evangelistler İslam dinini ve onun Peygamberi Hz. Muhammed’i yoğun şekilde kötülemekte ve aslı astarı olmayan iftiralarda bulunmaktadırlar. Bunlardan bazıları:

İddia: “Hz. Muhammed güya (haşa) pedofili yani sübyancıdır, Hz. Muhammed, Hz. Ayşe ile evlendiğinde Ayşe’nin yaşı 6 (9) gerdeğe girdiklerinde de 9 (12) dur.

Yanıt: BKZ Hz. Ayşe’nin yaşı konusundaki kapsamlı araştırmamız. Bu arada 6 (9) ve 9 (12) rakamları dikkatinizi çekmiştir. Bunlar fundamentalistlerde her kafadan başka ses çıktığını göstermektedir. Hani insanın diyesi geliyor “yahu karar verin 6 mı 9 mu, 9 mu, 12 mi?

İddia: “Hz. İsa “Tanrınızı, komşularınızı sevin onlar için dua edin” derken İslam “cihad yapın düşmanlarınızla savaşın, Allah için canınızı verin” demektedir. Bu sevgisizliktir. Müslümanların, El Kaide örgütünün 11 Eylül ve diğer saldırıları bundan kaynaklanmaktadır. Hz. İsa sevgi telkin etmişken, hiç savaşmamış hatta kavga etmemişken Hz. Muhammed savaşmış hatta taktisyen komutanlık yapmış, kervanları basıp soymuş (haşa) eşkiyalık yapmıştır.” Bu fundamentalistlerden daha iğrenç olanları diyor ki güya (haşa) kendisine ‘ete bürünmüş Allah’ denilen Peygamber demiş ki ‘gidin düşmanların kafasını uçurun ve bana getirin, hep birlikte kutlama yapalım’.”.

Yanıt: BKZ Kur’an’da cihad ve savaş konularındaki kapsamlı araştırmamız.

İddia: “Hz. Muhammed (haşa) sapkındır, güya (haşa) evli gelinine göz koymuş, hatta ilişki kurmuş, oğlundan boşatıp kendisinin evlenmiştir.”

Yanıt: BKZ Hz. Muhammed’in eşi Zeynep konusundaki kapsamlı araştırmamız.

İddia: “Hz. Muhammed esir  olan  bir yahudi kızına (güya) “Benimle  evlenirsen  seni  serbest   bırakırım“ diye  bir  teklifte  bulunmuştur.”

Yanıt: BKZ Hz. Muhammed’in eşi Safiye konusundaki açıklamamız.

İddia: “Musa’nın aksine Muhammed Allah katına gidememiş ve Allah ile konuşamamıştır. Vahiyleri doğrudan Allah’tan değil Cebrail’den almıştır“.

Yanıt: Allah bu geri zekalıların anladığı gibi beşer değildir. Allah her varlıktadır.

Doğu da batı da yalnız Allah’ındır! O halde, nereye dönerseniz orada Allah’ın yüzü vardır……. (Bakara, 115).

Tüm varlıklara onların şah damarından daha yakın olduğundan varlıklarla karşı karşıya gelmesi için olsa olsa onlardan uzaklaşması! gerekir.

Yemin olsun ki, insanı biz yarattık. Nefsinin ona neler fısıldadığını da biz biliriz. Biz ona, şah damarından daha yakınız. Kaf 16.

Evrende İlahi İrade doğrultusunda İlahi Yönetim Mekanizması var olduğundan, Cebrail’in de bu mekanizmanın üst düzey bir görevlisi olduğundan bu geri zekalıların bihaber olduğu anlaşılmaktadır. Allah ile karşılaşmak için mantıken Onun düzeyinde olmak yani Allah olmak gerekir. Yani birden fazla Allah olacak onlar birbirini görecek vesaire vesaire. Tam bugünkü Hıristiyan düşüncesi. Adamlar Allah (haşa) üçtür dedikleri için tek bir Allah’ı kavramaktan acizler. Bunlar Allah’la  kul arasında kimsenin olmadığını da bilmezler o yüzden Hz. Muhammed’e  ne geldiyse Allah’tan geldiğini, aradakilerin Allah’ın iradesinin vasıtaları olduğunu anlayamazlar.

Allah mutlaktır. Allah’a bundan başka hiçbir sıfat verilemez, başka şekilde tanımlanamaz. Allah’la kimse konuşamaz,  Peygamber dahi olsa, Hz. Musa da dahil, o nedenle vahyi tebliğ eden Cebrail’dir. Bunlar Hz. Musa ve Hz. İsa için de geçerlidir.

İddia: “Muhammed İsa gibi göksel değil dünyevidir“.

Yanıt: Kur’an’dan anlaşılan Hz. İsa’nın İlahi İrade doğrultusunda çok ileri tekniğe sahip görevlilerin kullandığı yapay yöntemlerle hamile kalan bakire Meryem’den doğmuş olduğudur. Bu bir anlamda göksellik olabilir. Sonuçta Allah iradesidir. Hz. İsa kanımızca uzaylı genleri taşımaktadır. Kur’an’da bu konuda çok ayrıntılı açıklamalar yer almaktadır. BAKINIZ Hz. İsa konusundaki kapsamlı araştırmalarımız. Ama kökeni uzaylı da, başka bir boyut kökenli de olsa dünyada geçirdiği süre içerisinde Hz. İsa’da beşerdir, bedenli varlıktır. Hıristiyanlığın aksine İslam dininde ayaklar yere basmakta olup hiç bir varlığa, peygamberler de dahil, Tanrısal özellik tanınmamıştır.

İddia: “Kur’an öğretisi (haşa) Allah’ın şeytanın yazarı olduğu esasına dayanmaktadır. Muhammed (haşa) deccal (antichrist), Allah (haşa) sahte Tanrı’dır, Muhammed (haşa) ari bir rahibin yol göstermesiyle hıristiyan kaynaklarını kullanarak görüşlerini ortaya koyan sahte peygamberdir, Kuran (haşa) sahte kitaptır, şeytanı simgeleyen işaret İslam sembolü sayılan hilaldir hatta 3 hilal şeytanın simgesidir, İncil’de şeytanın rakamı olarak bilinen 666 rakamı 3 hilalin birleşiminden meydana gelmiş olup hilallerin Arap alfabesinde 6 değerini veren harfe benzer“.

Yanıt: Devenin “nerem doğru ki” demesi gibi bu terbiyesizliklerin neresinden tutalım, nesini araştıralım, nesine kafa yoralım, olsa olsa çüşş, ohaa, yuuh falan diyebiliriz. Bu kadar nefretin nedeni siyasi konulara ilişkin yazılarımızda irdelenmiştir. BAKINIZ 1BAKINIZ 2.

Oryantalistler de, bu kadar aşırı olmamakla birlikte, Hz. Muhammed hakkındaki çalışmalarını başından itibaren çeşitli ön yargılar ve iftiraya dayalı olarak yapmışlar, sağlıklı olmayan bir imaj yaratmaya çalışmışlardır. Bu arada hatırlatalım; Oryantalizm ilk çıkışından günümüze kadar ki gelişmesi itibariyle Doğu’nun dini başta olmak üzere maddi-manevi kültürü, tarihi ve dilleriyle meşgul olan “bilim dalı” olup oryantalist de bu bilimle uğraşan kimsedir.

Aramızdan bazıları, çakma yerli oryantalistler de kasıtlı olarak Haçlı-Siyonist emperyalist uşaklığı yaparak benzer şekilde Türk insanının zihnini bulandırmaya çalışmaktadırlar. Bunların kim olduğunu elbette burada verip propagandalarını yapacak değiliz. Zaman harcamaya değmez.

Bu anti-islam cephesi sonunda planları gereği oturup Furkan adını verdikleri İncilleştirilmiş İngilizce-Arapça bir kuran (güya) yazmışlar. Bunların misyonerleri bir de bu yolu denemekteler, yani müslümanların kitabını değiştirmeyi. BAKINIZ sahte kuran konusundaki açıklama.

İslam karşıtlarının provakasyonları hız kesmeden sürüyor. 20 Mart 2011 de ABD’nin Florida eyaleti Gainsville kasabasında Kur’an yakıldı, hem de bir kilisede (Dove World Outreach Center), Tery Jones ve Wayme Sapp adlı iki rahip tarafından. Bu kilise “Islam is of the Devil” yazılı tişörtler bastırıp mensuplarına açık alanlarda giydirmişti. Hollandalı aşırı sağcı milletvekili Geert Wilders”in İslam dinini hedef aldığı ‘Fitna’ filminin devamı ‘Fitna 2’ 2012’de gösterime girecek. İslam dininin hedef alındığı ‘Fitna 2’ filminde Hz. Muhammed’in akıl hastası olduğu gerekçesiyle Müslamanların barbarca bir hayat yaşadığı iddia ediliyor. 150 kişilik Hollanda Meclisi’nde 24 temsilcisi bulunan Özgürlük Partisi”nin (PVV) lideri Wilders, daha önce Kuran-ı Kerim’i Adolf Hitler’in “Kavgam” kitabına benzeterek yasaklanması gerektiği çağrısında bulunmuş, Kuran-ı Kerim ile Hollanda değerlerinin bağdaşmasının mümkün olmadığını söylemişti. Wilders, Hollanda kültürünün “Geri kalmış” İslam kültürünün üzerinde olduğunu, dolayısıyla göçmenlerin Kuran-ı Kerim’in “hoşgörüsüz” ve “faşist” kısımlarından kurtularak Hollanda kültürüne asimile olması gerektiğini savunuyor (KAYNAK).

Her zaman olduğu gibi sonucu akıl yürüterek bağlayalım.

Hz. Peygamber bu fundamentalistlerin, haçlı-siyonist kafaların dediği gibi olsaydı milyarlarca müslüman inançlarını 1400 yıldır nasıl koruyabilirdi? Kimse onların saptırmaya çalıştığı bir dinde bir dakika dahi durmazdı. Zaten adamların amacı da bu, ama imanlı ve akıl yütüten insanlara erişemezler. O nedenle bizlere düşen görev  adamların fanatizmini, bu insanlarla Dinler Arası Diyalog olamayacağını, bu Diyalog masalının tamamen yutturmaca olduğunu kitlelere anlatmak. Ancak Kur’andaki dine geri dönülmedikçe İslamın geri ve kötü bir din olduğu imajı çok kökleşmiş imajını değiştirmek mümkün olmayacaktır.

Konunun devamı diğer yazılarımız:

İslami Cihad

Hz. Peygamber eşi Ayşe

Hz. Peygamber eşi Zeynep

Hz. Peygamber eşi Safiye

Sahte Kuran

Batının İslam Karşıtlığı

Papa’nın Kini

Bülent Pakman, Şubat 2010. İzin alınmadan ve aktif link verilmeden alıntı yapılamaz.

Twitter Widgets

İnanç ile ilgili yazılarımız:

Diğer ilgili yazılar:

Reenkarnasyon hakkında öğrenmek istediğiniz herşey

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s