Tağutları inkar edin

Bugün insanlık, Ebu Cehil rûhlu, Fir’âvûn karakterli, Yezid tipli kişiliklerin baskılarından, şiddetinden, zorbalıklarından, haksızlarından, inkarlarından, zulümlerinden kurtulmak istiyorsa topunu red ile inkâr etmelidir, tanımadıklarını, asla itaat etmeyeceklerini her türlü hakkânî ve meşrû uyarı yollarını kullanarak göstermelidir.

TAGÛTLARI İNKÂR ETMEYENİN ALLAH’A İMANI OLAMAZ… [Bkz. Bakara, 257]

Bugün dünyayı hâkimiyeti altına alarak insanlığı çıkarları uğruna esir eden zihniyetler, yapılar, sistemler, ideolojiler, kişiler birer TAGÛT’tur.
Zorlayıcı sebep bulunmaksızın bunlara itaat eden, seven, destekleyen, arka çıkan bütün insanlar, Tagûtların kulları olarak Allah karşısında yargılanacaklar, ebedî azâba davet edileceklerdir.

Bütün insanlığın tek kurtuluşu Kur’ânı REHBER VE KILÂVUZ kabul etmeleridir. Candan, gönülden, içten Allah’a bağlı insanlar, insanlığa hayrı, güzelliği, adâleti, hakkı, dürüstlüğü, sabrı, samimiyeti, ahlâkı, iffeti, namûsu, bilgiyi, ilerlemeyi, paylaşımı, bölüşümü gösterip öğretebilecek yegâne topluluktur.

Tagûtları reddedin, imanınızı ispat edin, zorluğa talip olarak Allah’a ettiğiniz bağlılık ve sadakât yemininizde durabilmek için bir adım atınız…

Unutmayın geçmiştekilerin yaptıklarından size sorulmayacak, yine gelecekteki insanların işlediklerinden de sorguya alınmayacaksınız.

SİZ, ANCAK KENDİ ELLERİNİZLE YAPTIKLARINIZDAN SORGUYA ALACAKSINIZ….

Bilesiniz ki Fir’âvûn insanların mollaları da firâvûn karakterlidir. Şâyet Kur’ân okursanız bunlardan özellikle uzak durmanız konusundan Allah tarafından uyarıldığınızı da anlardınız…

Haydi, Kur’âna yüzünüzü dönün!
Yetmez mi aşağılık maymunlarla harcadığınız zaman, gösterdiğiniz sevgi!
Yoksa siz de Cehennem’e talip olmayı göze alan ahmâklardan mısınız?

KORKMAYIN!

“ALLAH KULUNA KÂFİDİR” [ZÜMER, 36]

Kemal Aras

Yukarıdakiler http://www.facebook.com/pages/Putlara-Ultimatom/353636838075791 sayfasından yorumsuz alıntıdır.

 

Dinde baskı – zorlama – tiksindirme yoktur. Doğru ve güzel olan, çirkinlik ve sapıklıktan açık bir biçimde ayrılmıştır. Her kim tâğuta sırt dönüp Allah’a inanırsa hiç kuşkusuz sapasağlam bir kulpa yapışmış olur. Kopup parçalanması yoktur o kulpun. Allah, hakkıyla işiten, en iyi biçimde bilendir.”  (Bakara 256).

Bazı meallere göre “tağut”

Tağut; insan ve cin şeytanları; şeytan ve şeytana ulaştıran yol; putlar; gerçekte var olmayıp vehim yollu var sanılan kuvveler; putlaştırılmış, zalim, azgın diktatörler, idareler, şeytanî güçler; azgınlığa ve sapıklığa sevkedenler; ilâhî sınırları aşan sapıklık ve bilgisizlik, azgınlık ve aşırılık; saptırıcılar; despotlar ve şeytani doktrinler; şeytan; şeytani güçler ve düzenler…

Yani?

Bazı meallerde tağut özellikle tercüme edilmemiş, tercüme edilenlerde ise görüldüğü gibi hayli saptırılmıştır. Kanımca tağut: kendisini dini temsil mevkiine koyarak çıkarlarını gözeten  ve bu çıkarları elde etmek için dini kendi ihtiras ve çıkarlarına araç yapan ve/veya bu amaçlarla onun getirdiği veya ondan sonra oluşturulan sistemidir.

Şunları görmedin mi? Kendilerinin, sana indirilene de senden önce indirilene de inandıklarını sanarken, inkâr etmekle emrolundukları tağutu aralarında hakem yapmak istiyorlar. Zaten şeytan da onları geri dönülmez bir sapıklıkla sersem hale getirmek istiyor” (Nisa 60)

Tağuta gerek var mı?

Veli Allah’ın dostu, Evliya Allah’ın dostları demektir.

Allah, iman sahiplerinin Velî‘sidir; onları karanlıklardan aydınlığa çıkarır” Bakara 257.

İnsan iman sahibiyse Allah da onun dostu, velisidir. İman sahibinin başka veliye, evliyaya ihtiyacı yoktur. Varsa o zaman iman sahibi olmadığını kabul ediyor demektir. Veli, evliya halen var ya da bir zamanlar var olmuş olabilir ama yapılması gereken onu tağut haline getirmemektir.

Gözünüzü açıp kendinize gelin! Arı-duru din yalnız ve yalnız Allah’ındır! O’ndan başkasını veliler edinerek, “biz onlara, bizi Allah’a yaklaştırmaları dışında bir şey için kulluk etmiyoruz.” diyenlere gelince, hiç kuşkusuz Allah onlar arasında, tartışıp durdukları konuyla ilgili hükmü verecektir. Şu bir gerçek ki, Allah, yalancı ve nankör kişiyi iyiye ve güzele kılavuzlamaz.” (Zümer 3).

Allah, kuluna Kafi değil mi, yetmiyor mu? Seni O’ndan başkalarıyla korkutuyorlar. Allah kimi saptırırsa artık ona kılavuzluk edecek yoktur” (Zümer 36)

Allah’ın indirdiğiyle hükmetmeyenler zalimlerin … sapıkların… ta kendileridir.” (Maide 44, 45, 47)

Bülent Pakman. Ekim 2013. Güncelleme Kasım 2013. Kısmen ya da tamamen, izin alınmadan ve aktif link verilmeden, yayımlanamaz alıntı yapılamaz. 

Din ve inanca  ilişkin yazılarımız:

Facebook Widgets

Abu Dhabi 2013

Bülent Pakman kimdir?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.