Katar’a Çalışmaya Gelmeden Önce Hesabınızı Yapın

Bu yazı  Katar’a çalışmak için ilk kez gele­cek­lere yönelik..

Katar’a çalışmak icin gelme duru­mu­nuz ortaya çıktıysa  ve size öne­ri­len maaşını­zın bu ülkede yeterli olup olma­ya­cağı aklınızda bir soru işa­re­tiyse bu yazı size yar­dımcı olabilir.

Size öne­ri­len maaş Türkiye koşul­la­rına göre doğal ola­rak yük­sek ola­cak­tır.. Bu da ilk anda yan­lış karar ver­me­nize sebep ola­bi­lir. Maaşı­nızın sizi tat­min edip etme­ye­ce­ğini Türkiye koşul­la­rın­dan ziyade Katar koşul­la­rının belir­le­ye­ce­ğini unut­ma­yın. Boyle yap­maz­sa­nız Katar’da yaşa­maya başla­yınca hiç hesaba kat­ma­dığı­nız mas­raf­la­rın çık­tığını görünce mora­li­niz bozulabilir.

Nedir önce­den bilin­mesi gerekenler?

 • Ev kira­la­dığınız zaman min. 1 yıl­lık kont­rat imza­la­ma­nız  ve 12 aylık kira bede­lini çek ola­rak ya da peşin ola­rak öde­me­niz gerekli. Eğer kont­rat süresi bit­me­den evden ayrılmaya kal­kar­sa­nız çek­le­ri­niz size geri veril­mi­yor.  İnsaflı bir ev sahibi ise bir ya da iki aylık kira bedeli ceza öde­yip çıka­bi­lir­si­niz.  Ceza öde­me­di­ği­niz tek durum Katar’dan ayrılı­yor olma­nız, bunu da ispat­la­ma­nız gerekli.

 • Kira­la­dığınız ev için bir aylık kira bede­lini depo­zit ola­rak söz­leş­meyi yap­tığınız gün alırlar

 • Ev kira­la­dığınızda su – elektrik için ev sahi­bine ya da Kahrabaa’ya 2000 riyal depo­zit ödemelisiniz.

 • Eşi­ni­zin ve çocuk­la­rınızın uçak bilet­leri, eğer pake­ti­niz aile­ni­zin uçak bilet­le­rini kapsamıyorsa.

 • Evcil hay­va­nınız varsa Katar’da vete­ri­ner­ler çok pahalı ben­den söylemesi

 • Mul­tiple Exit Per­mit almak ister­se­niz sene­lik 500 riyal.  Nor­malde şir­ket­ler çalışan­la­rının exit per­mit­le­rini tek sefer­lik olan tip­ten alır ve mas­ra­fını kar­şılar (10 riyal). Ancak siz bir sene boyunca spon­sor iznine bağlı kal­ma­dan ülke­den çıka­bil­mek isti­yor­sa­nız mul­tiple exit per­mit almalısınız, masrafı size aittir.

 • Araba alma­nız gere­kecek, eğer pake­ti­nizde şir­ket size araba sağ­la­mı­yorsa. Eğer şir­ket size araba veri­yorsa bu sefer de eşi­nize bir araba alma­nız gere­kecek çünkü Katar’da toplu ula­şım çok çok zayıf, taksi bul­mak ise ayrı bir dert.

 • Ev döşe­mek. Evi mobil­ya­sız tut­tuy­sa­nız mobilya/beyaz eşya alış­ve­ri­şi­niz ola­cak.  Evi full mobil­yalı tut­tuy­sa­nız, yine alış­ve­riş yap­ma­nız gere­kir. Evin eksiği hiç bir zaman bitmezzz..

 • Türkiye-Katar geliş gidiş­le­rinde bagaj ağır­lığını limit dahi­linde tut­mak hep bir stres yaratır… Limiti aştığı­nız zaman hava­yolu fir­ma­sına kilo başına ne kadar öde­ye­ce­ği­nizi bir araştırın..

BİR OKUYUCU YORUMU:

Sebze meyva fiyat­ları, bayan­lar için güzel­lik salon­ları, okul­lar veya kreş­ler giyim sek­tö­rü de Tür­ki­ye’ye göre oldukça pahalı bence bun­la­rı da göz önünde bulun­dur­mak gerekli ayrıca iş yeri­niz size özel sag­lık sigor­tası yap­mı­yorsa has­ta­ne­lere yüklü fatu­ra­lar ödemek duru­munda kala­bi­lir­si­niz. İçkili bar ve res­to­rant­lar sadece otel­le­rin içinde var dola­yı­sıyla gece haya­tı da mem­le­kete göre pahalı aklı­nızda olsun.

Sayın Nevin Öztürk’ün http://www.qataract.com/bilgi-kutusu/katara-hosgeldiniz/katarda-giderler/  web sayfasından izni alınarak derlenmiştir.

Bülent Pakman. Mart 2013

Katar ile ilgili yazılarımız:

Facebook Widgets

WP_000151Bülent Pakman kimdir    https://bpakman.wordpress.com/pakman/

Reklamlar

162 Responses to Katar’a Çalışmaya Gelmeden Önce Hesabınızı Yapın

 1. abdullah dedi ki:

  Merhabalar 28 yasinda biriyim katar a gitmeyi ve orada calismayi dusunuyorum neler yapmaliyim bunun icin nasil orada kalip calisma izni veya oturma iznine sahip olabilirim bir fikir verebilirmisiniz

  • bpakman dedi ki:

   Yurtdışında çalışmak için ya Türkiye’den bir iş bulacaksınız ya da yurt dışında sizi istihdam edecek birilerini.

   • Ahmet Ali ihsan Karamanoğlu dedi ki:

    ben işitme engelli konuş ve kulak az iyi olsun Allah razı olsun doha fabrika iş bulma nerede ve doha havalandı hizmet iş istiyor ya rabbim oturma izin verir misin teşekur ederim saygılarımla efendim bekliyor cep : 053 022 323 10 Allah emanet ol

   • Muhammed dedi ki:

    Mhbr ben katar calişmak istiyorum da yardımcı olurmuşuz mesleğim war pideciyim Türkiye brcum war ödemek için orda calişmak istıyorum me yapmam lazim 05452591223 bu numaradan bana ulaşbilirsiniz

 2. dadsad dedi ki:

  hiç yazmasan daha iyimiş..bilgi vermemişsin..yemek masrafaı şehiriçi ulaşım masrafları hakkınad bilgi vermemişsin..

  • bpakman dedi ki:

   Yazarı ben değilim. Alıntı. Yazar rakamlardan çok hesapta nelerin unutulmaması hususunda uyarılarda bulunmuş.

 3. sadık dedi ki:

  hastanelerde nasıl iş bulabilirim? diploma denkliği istiyor mu? anestezi teknikeriyim

  • bpakman dedi ki:

   Katar’da bulundum ama hiç çalışmadım. Bilgim yok. Oralarda tanıdık olması gerekir diye düşünüyorum.

 4. Memnun dedi ki:

  İlk 4 ay 22000 riyal diger aylar 30000 riyal maas alacagim. Arti ev yardimida veriliyor? Qatar’da birikim yapmam icin yeterli midir? Rahat bir hayat icin min ne kadar maas alinmalidir? Tskler.

 5. tuncer taş dedi ki:

  ben katarda oto yıkama ve oto kuaför işçisi olarak geleceğim ama hiç tanıdığım yok, ayrıca dilimde yok ne diyorsunuz ?

  • suzan dedi ki:

   merhaba tuncer bey bende katara gitmek istiyorum ama nasıl gideceimi bilemiyorum siz araştırdınızmı yada orayla ilgili bilginiz varmı??

   • volkan dedi ki:

    merhb suzan hnm ben 3 ay kaldım

   • volkan dedi ki:

    tam 3 ay kaldım turkıyeyle ekonomık yonunden çok farklı

   • TUNCER dedi ki:

    sadece pasaport çıkarıcaz katar kapı gırışınde günlük vize veriyorlarmış onuda pos cıyazınlan karttan çekiyorlarmış 1 haftalık 150 tl gibi rakamdan bahsediyorlar, ama önemli olan orada iş bulabilmek hala araştırıyorum !

   • Kadir dedi ki:

    Ben katardayim yardim istiyen arkadaslar beni araya bilir vatsap numarsm bu (0097477885471)

   • Kadir gultekin dedi ki:

    Ben katardayim yardim istiyen arkadaslar beni araya bilir vatsap numarsm bu (0097477885471)

  • Murat dedi ki:

   Merhaba ben Katarda Oto yıkama ve boya koruma oto estetik işyeri açmayı düşünüyorum bu konuda Nerden nasıl başlaya bilirimaraştırmaya başladım Katarda türk olarak işletme açabiliyormuyuz Katarlı ortağımız olması şartı varmı bu konularda bilgisi olan dostlar borumlarınızı bekliyorum 0553 088 00 83 İsmim Murat şimdiden teşekkürler ederim saygılar…

 6. Halil BUZKAN dedi ki:

  ben 23 yaşındayım istanbulda öğrenciyim, bu yaz katar’a çalışmak için gitmeyi düşünüyorum arapçayıda çok güzel okur, yazar ve konuşabilirim yani arapçam gayet güzel, orada yardımcı olacak tanıdıkta var. siz katarı görmüş olarak ne tavsiye edersiniz? gitmeye değermi? ve son olarak çalışma vizesi bana kaça mal olur? Teşekkür ederim.

 7. Halil BUZKAN dedi ki:

  ben 23 yaşındayım istanbulda öğrenciyim, bu yaz katar’a çalışmak için gitmeyi düşünüyorum arapçayıda çok güzel okur, yazar ve konuşabilirim yani arapçam gayet güzel, orada yardımcı olacak tanıdıkta var. siz katarı görmüş olarak ne tavsiye edersiniz? gitmeye değermi? ve son olarak çalışma vizesi bana kaça mal olur? Teşekkür ederim.

 8. Hakan Kara dedi ki:

  Katar son derece pahali biryer. Ornek vereyim bira 50 tl. alisveris merkezinde bir ogun yemek min. 25 tl. Domatesin kilosu min. 10 tl, fasulye 28 tl, karpuzun kilosu 6 tl. Organik yumurta tanesi 6 tl.
  Ayakta kalabilmek icin ev kirasi falan haric tek kisi min.3000 dolar gerekir. 4 kisilik bir aile min.5000 dolar yer burda. Okul masraflari haric. Okullar senelik 30000 dolardan basliyor.

 9. m.ali avcı dedi ki:

  Orada el santı yspabilirmiyim.kaleme yazı ahsabs yskma yaxı bardaklara yazı gibi

 10. m.ali avci dedi ki:

  1952 dogumlu malulen memur emeklisiyim. 10 _15 cesit el sanati yapmaktayim. Arapcada her seye yakma olarak kesme olarak dremel ile yaziyorum az arapca ingilizcem var universite mezunuyum . 2 yilligina gidebilirmiyim

 11. erkin dedi ki:

  Iyi günler ben insaat mühendisiyim tunel kalip sisteminde afganistanda iki senedir çalışıyorum acaba katar’da tunel kalip ile inşaat yapan firmeler var mıdır

 12. ozi dedi ki:

  slm

  daha çok bilgi

 13. SAVASKARA dedi ki:

  Katarda ev kiralari cok yuksek. Evi sirket karsilamiyorsa en az 7000 riyal kira yardimi istemelisiniz. Aksi taktirde merkeze uzak yerlerde oturmak zorunda kalirsiniz. Sirketle yemek masraflarini konusun. Bazi firmalar ogle yemegini bile vermiyor. AVMlerde ogle yemegini 30-40 riyalden asagi yiyemezsiniz. Eger aile iseniz mutfak masraflari onemli olacak. Domatesin kilosu en dusuk 10 riyal. Sebze meyve oldukca pahali. Seftali kilosu 24 riyal. Fasulye 20 riyal. Burda ucuza bulacaginiz herseyin kalitesi cok dusuk. Cope atarsiniz. Makarna yerim derseniz turkiyede 2 liraya aldiginiz makarna burada 6 tl. Eglence hayati pahali, Bira 50 cl = 25-50 riyal

 14. Ahmet Ali ihsan Karamanoğlu dedi ki:

  ben doha havalandı temiz koridor ve çay usta ve yemek gıda depo hizmet iş istiyor bekliyor otur izin veriri misin saygılarımla efendim cep : 053 022 323 10

 15. Ismaıl dedi ki:

  BEN TERZI OLARAK KATARA GITMEK ISTIYORUM TABIKI HAYAT SARTLARINI BILMIYORUM ORADA HAFTALIKMI VERILIYOR AYLIKMI FAKAT BURADA GORDUGUM KADARI ILE YASAM SARTLARI AGIR ORADA PAHALI FAKAT AYLIK YADA HAFTALIK GELIR KAZANC KONULARI ISLENMEMIS ACIKLIK YOK HAFTADA YADA AYDA E KAZANIRIM TR YE AZARAN DEGERMI DEGMEZMI BILMEK ISTEDIM TESEKKURLER.

 16. Nebile dedi ki:

  Merhaba. Ben katardayim ve is ariyorum. Yardimci olabilecek kimse varmi? Muhasebe mezunuyum arapca ve ingililizcemde var. 4 aydir burdayim yeni evlendim ve is bulamiyorum.

  • Hasan Can dedi ki:

   Arkadaşlar bende istanbul da yaşıyorum ve katarda çalışmak istiyorum tekstilde çok iyiyim Garson da olabilir yada farklı bir şey ama değmeli gurbete gitmeye

  • Mehmet usta dedi ki:

   Arkadaşim turk restorant larını bul iş bulursun sizin gibi birini tc getiriyorlar marka turk restorant ını bul

  • Sinan dedi ki:

   Katar in neresinde

 17. Mert dedi ki:

  Ben Katar’da Daha Önce 15 Ay İnşaat sektöründe çalışmış bir insanım. Ülkemizle çok farklı bir Ülke . “İnsanlık SIFIR” Ama yinede birikim yapmak isteyenler için ve eğer yol yemek ve kalacak yer sıkıntılarıda yoksa muhteşem kazançlı biyer yardımcı olurum bu konuda ulaşın epostamdan . Bayan Erkek farketmez işe ihtiyacı olan ulaşsın.

  • sedef dedi ki:

   ben tekstil işi ve muhasabe işi yapıyorum bayan olarak bi iş var mı yerlestireceginiz peki orda

   • Sedat dedi ki:

    Slm abi ben katarda çalışmak istiyorum yardımcı olabilirmisin

  • Cahide dedi ki:

   Merhaba bana yardımcı olabilirmisiniz perde ustasıyım

  • yakup dedi ki:

   Merhaba Mert,benim mesleğim mobilya imalatı ,asma tavan alçıpan dekorasyon işlerinden anlarım daha önce yurtdışında çalıştım şu anda işe ihtiyacım var Katar’da iş konusunda yardımınız olabilirmi.

  • yakup dedi ki:

   Merhaba Mert benim mesleğim mobilya imalatı, asma tavan alçıpan dekorasyon işlerinden anlarım yardimci olabilirmiş?

  • Hüseyin Şeşen dedi ki:

   Usta mail adresim mcgrady_1234@hotmail.com bna ulasirsan sewinirim 05074251057 nunaram kaynakciyim ama farketmez bisekilde calisirim.insaat falan yardimci olursan sewinirim

  • yıldırım dedi ki:

   kardeş faceden bir görüşebilirmiyiz Yıldırım TonyaLı

  • Ercan dedi ki:

   Merhaba ben de inşaat işçisi olarak nasıl gidebilirim 0532 541 12 46

  • emrah asar dedi ki:

   Merhaba ben Emrah bana yardımcı olurmusun ısıtma ve sıhhi tesisat ustasıyım 05427793843 Manisa dan
   .

  • nihat dedi ki:

   Adım nihat 35 yaşındayım pide ustasiyim katara gidecektik bi avm is bulmustuk ekip olarak gidecektik ama sel olmuş iptal ettiler pasaportunu almıştım pide ve lahmacun ustasiyim baba mesleği is bulursan gelirim tlf 05313396272
   E_POSTAM YOK
   Facesim.nihatkenli

  • kadir dedi ki:

   slm mert ark ben katara gıtmek ıstıyorum danberlı arac kullanıyorum 05456918784 yardımcı olursan sevınırım

   • Ahmet çapar dedi ki:

    Kasap olarak katara gitmek istiyorum yasim 38. 25 yildir kasabim.mezba dan yetismeyim.otel tecrubemde oldukca iyi orada is bula bilirmiyim.veya yardimci olacak birisi olurmu aceba.e-mail lim
    kasap308@mynet.com telefonum 506 124 36 79 sagilarimla

  • yılmaz dedi ki:

   mert kardeşim merhaba nasılsın? kusuruma bakmazsan danışmanlığa ihtiyaç duydum bana yardımcı olabilirmisin? ben tekstille uğraşıyorum, imalat toptan satış istanbulda imal edip katarda satmak istesek nasıl olur iş yapabilirmiyiz? fikrini almak istedim

  • yılmaz dedi ki:

   mert merhaba ben katarda tekstil üzerine iş yapmak istiyorum. 05322606334 telefonla görüşebilirmiyiz

  • Bora dedi ki:

   Abi bana yardimci olur musun

  • inşaat sekteründe calışmaya devam ediyormusunuz inşaat seekteründe maaş bütceleri ne kadar

  • merve dedi ki:

   Selamunaleykum Ben sadece bişey sormak istiyorum. Katarda veterinerlik ne durumda? Yardımcı olursanız sevinirim.

  • mustafa dedi ki:

   Mert bey merhaba katarda calismak istiyorum yardimci olirmusunuz mail adresim mustafa-tasdemir@outlook.com

  • Mesutborekci dedi ki:

   Merhaba Mesut ben börek pohca acma simit ustasiyim katlarda nasil çalışabilirim 0544 556 36 21

  • ümit genç dedi ki:

   ben ankaradan ümit genç inşaat teknikerligi mezunuyum şuan alanyada bi insaat şirketinde çalişiyorum fakat bende katarda inşşat sektöründe çalışmak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim saygılar

  • Fatih dedi ki:

   Been fatih 34 yasimdayim izmirden beede gitmek istiyom katara otomotiv uzeri calisiyom elektrik klima ustayim isimde nasil giderim arar misiniz 0546 202 7581cvp bekliyom..

  • Emrah dedi ki:

   Ise ihtiyacim var yardim edin

  • ergün dedi ki:

   Abi e postanızı göremedim,ben fizyoterapistim 10 yıllık iş tecrübem var. Bana yardımcı olabilir misiniz? Mail adresim :
   colakergun@windowslive.com

  • mahir dedi ki:

   merhaba ben inşaat mühendisiyim orada çalışmak istiyorum nasıl yardımcı olabilirsiniz?

  • Selçuk dedi ki:

   Bana yardımcı olabilirmisin

  • metin dedi ki:

   metinleventt@hotmail.com Satış sorumlusu ve Mağaza yöneticiliği yaptım yardımcı olabilirsen sevinirim

  • S. LEMOĞLU dedi ki:

   Merhaba Katar’da inşaat sektörü ile ilgili bir kaç iş danışmak istiyorum Suleymanlemoglu54@hormail.com adresine mail atar iseniz sevinirim saygılar

  • Erdoğan dedi ki:

   Sa hayırlı sahurlar abi erdoğan ismim yorumda yardımcı olurum demişin ben katar da çalışmak istiyorum mobilya ustasıyım 43 yaşındayım bursa da oturuyorum yardımcı olursan sevinirim abi SAYGILAR erdoganbzts@hotmail.com
   05384724242

  • Erdoğan dedi ki:

   Sa abi benim meslek mobilya iş bulma imkanımız varmı katar da yardımcı olursan sevinirim erdoganbzts@hotmail.com
   05384724242

  • Açelya dedi ki:

   Nasıl ulaşriz size ?

  • slm 25 senelik elektrik ustasıyım katarda çalışmak istiyorum inşaat sektöründe çalıştığınızı belirtmişsiniz ne yapmam gerektiğini bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim dedi ki:

   slm 25 senelik elektrik ustasıyım katarda çalışmak istiyorum inşaat sektöründe çalıştığınızı belirtmişsiniz ne yapmam gerektiğini bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  • elektrikçi dedi ki:

   25 senelik elektrik ustasıyım yurdışında inşaat sektöründe çalışmak istiyorum yardımcı olacak arkadasların e-mail lerini bekliyorum, erginelektrik17@hotmail.com

  • İsmail Çebiş dedi ki:

   Abi bende seneye mezun oluyorum Katar’da çalışmak istiyorum bana yardımcı olabilirmisin hangi şirketle gittin sen ? 05414629555 İsmail Çebiş

  • suzan dedi ki:

   Bana ulaşırmısın

  • TUNCER dedi ki:

   e posta adresiniz görünmüyor bana yardımcı olurmusun kimseyi tanımıyorum orada, gidipte sap gibi kalmak istemiyorum … ulaşın bana konuşalım lütfen !

  • Selçuk bayraktar dedi ki:

   Acilen işe ihtiyacım var ticaretle uğraşıyordum iflas etdim üç cocugum var banka borcum var lütfen bilgi verirmisiniz

  • Muhammed dedi ki:

   Merhabalar,ben önlisans bilgisayar programcılığı mezunuyum, 10 senedir türkiyede büyük firmalarda bilgi işlem yöneticiliği yaptım. İngilizcem çok iyi değil. Katarda para biriktirmek amaçlı gitmek istiyorum. İlle de kendi mesleğimde çalışmam gerekmiyor. Mesela oto yıkama, temizlik, masörlük (uzmanım- kurs ve tecrübem var) gibi başka işlerde de çalışabilirim. Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim.
   Mail adresim: mhmtist34@gmail.com

  • selahattin dedi ki:

   slm.ben katar a gelmek istiyom.kaporta ustasıyım.ayrıca kaynakçı belgem var.yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler

  • Erdoğan dedi ki:

   Merhaba

  • vedat dedi ki:

   Mrb ben herturlu alci isinden anliyorum cok iyi bir ustayim. Tek basima gitmek ve para toplamak istiyorum. Yardimci olurmusunuz. 05444232721

  • reyhan aytemur ve gönül çölçimen dedi ki:

   biz iki bayan orada çalışmak istiyoruz bize yardımcı olabilirmisin ne yapmamız lazım

  • Ramin dedi ki:

   Salam aleykum kardeş bana yardım etmek isterseniz. Numaram bu WhatsApp 05316503601 size zahmet. Allah razı olsun

  • bayram dedi ki:

   05387816820 ararmısınız

  • Bektas akpinar dedi ki:

   Benim maddi sıkıntı içerisindeyim yardımcı olursanız sevinirim 0533 518 63 36

  • kenan dedi ki:

   mert bey bana acıl yardım edebılırmısınız lutfen okadar çok ıhtıyacım varkı seneye duğun yapmam gerekıyor aıll inşaat sektörunde boya sıva fayans ve alçı yapıyorum eğer tavsıyelerınız olursa ınanın buyuk bı sevaba gırersınız

  • Hasan dedi ki:

   E posta vermedin

  • murat balli 05347715905 dedi ki:

   Ben insaat konusunda her isi yaparim ozellikle fayans lamine parke gibi baska islerde olabilir yardimci olurmusunuz adim murat cevabinizi bekliyorumtesekkurler

  • Ayşe dedi ki:

   Hasta bakıcı olarak iş bulabilrmiyim maaşları ne kadar hasta bakiciyim bilgi alabilirmiyim

  • Muzaffer dedi ki:

   ben ve arkadaşım 2 yıllık inşaat teknikerliği mezunuyuz. ama güzel gelecek için birikim yapmak istiyoruz. katar a gelmek için bize yardımcı olurmusunuz? iş ayırt etmeden çalışabiliriz. yardımınıza ihtiyacımız var

  • Huseyin dedi ki:

   Bi yardimci olurmusun bana

  • Ramazan dedi ki:

   Selamünaleyküm iyi geceler ustam ben katara gitmek istiyorum bana yardımcı olabilir misiniz

  • nihat dedi ki:

   Tek kişiyim kuaforum tekstil işi yaptım halen alüminyum fabrikasında çalışıyorum 26 yaşındayım evliyim tek basina gelmeyi dusüyorum. elimden hertürlü iş gelir kendime guveniyorum kalıcak yer imkanı sağlayan şirketler varsa yardımcı olursanız çok makbule gecer 05051085173

  • Erhan dedi ki:

   Meraba mert numarayı bırak arıyım seni işle alakalı

  • Uğur dedi ki:

   Abi bana ulaşabilir misn 0546 400 4350

  • yasin dedi ki:

   sa bir konuda yardım isteyecektim kardesim yardımcı olursan cok memnun olurum

  • halil korkmaz dedi ki:

   banada yardımcı olabilirmisiniz

  • İbrahim dedi ki:

   m.ibrahim.topal@gmail.com ulaşmak isterim.İnşaat mühendisiyim

  • Aydın dedi ki:

   Bizde eşimle katara çalışmak için gelecem. Eşim Arap bende mutfak şefiyim. Bu konuda ne gibi şansımız olur.

  • Osman nuri bozdemir dedi ki:

   Merhaba ben alüminyum Doğrama dış cephe kaplama işiyle uğraşıyorum bende katarda iş arıyorum yardımcı olursanız sevinirim. Watsap num. 0090. 0531 08 08 700 .

  • seydi dedi ki:

   Mrb

  • Hayrettin atis dedi ki:

   Telefon numariniz varmı? Sorularım var. Kendim Hollanda da kalıyorum ve Katarda inşaat sektörün nasil çalıştığını öğrenmek isterim. Teşekkürler

  • Hülya dedi ki:

   Merhaba ben türkiye de hemşire olarak çalışıyorum katar da hemşirelik yapmak istiyorum iş bulabilirmiyim

  • Mami dedi ki:

   Sıhhi tesisat ustası no 05424808299

  • figen dedi ki:

   mert bey merhaba ben iş aryorum yardımcı olabilirmisiniz figen_dokuz@mynet.com

  • Mehmett dedi ki:

   Mühendislerin çalışma durumndan bahsedebilir misin maaş çalışma koşulları falan.( ben mekatronık mühendisi aon sınıf öğtencisiyim. Arapça ve ingilizcem var)

  • Sinan dedi ki:

   Bana yardimci olabilirmisiniz kimya teknikeri yin is bulamiyorum Katar day calismak istiyorum

 18. Hüseyin dedi ki:

  Merhaba mert kardeş bnm.meslegim kaynakcilik ama farketmez maas guzel olduktan snra ne is olsa yapariz paraya ihtiyacim war türkiyede issizim yardmci olursan sewinirim

 19. zafer dedi ki:

  selam ben zafer usta kalkıpci demirci ekibim var yurtdisindan is bakiyoruz yaklaşık yüz kişi saygilar zafer usta 05344780131

 20. Sedat dedi ki:

  Alçi boya duvar kağıdı kartonpiyer hostasiyim aynı zamanda ekibimvar hertürlü iş yaparım numaram 0553 7506465

 21. Mesutborekci dedi ki:

  Merhaba börek poh ca acma simit ustadim 25 yaşındayım nasil gidebilirim bilgisi ola varmı 0544 556 36 21

 22. tuncay dedi ki:

  18yillik lastikci ve balans ustasiyim katarda calismak istiyorum
  05372249262

 23. ERKAN AYSEL dedi ki:

  merhaba ben erkan aysel ben katara gitmek istiyorum ama nasıl giderim ben 25 yıllık kuyumculuk sektöründeyim katar da altın işi varmı burada iş bulabilirmiyim tel:05337707828 bu konuyla ilgili yardımcı olursanız cok memnun olurum tesekkurler

  • haydar gören dedi ki:

   Arkadaslar iyi geceler ben elektrik kaynakcisiyim ve celik montajciyim katarda calismak istiyorum bana nasil yardimci olutsunuz 05545995566

 24. mehmet kısmet dedi ki:

  bende katarda çalışmak istiyorum

 25. Onur dedi ki:

  Yaşım 21 katarda çalışmak istiyorum ingilizcem var.

 26. ali dedi ki:

  merheba ben börek ve pasta ustasıyım katarda çalışmak istiyorum tel no 05445445049

 27. hasan dedi ki:

  merhaba ben alçı sıva ve boya ustasıyım deneyimli ve yurt dışı tecrübem ve arapçam var tel no 05385997080

 28. Mustafa dedi ki:

  Ben nasıl kaynakçı olarak gidebilirim

  • suat dedi ki:

   Ben döner ustasirim nasıl gidebilirim catar is bulan bilimirim 05396879054 ben uzun süre çalışmak istiyom 23 yaşında rim

 29. Yusuf afşar dedi ki:

  Merhaba ben katara gitmek orada çalışmak istiyorum meslegim inşahatcı duvar sıva ama
  şöfòr olarak çalışmak istiyorum orayı çok seviyorum orada kalmak bir evim olsun orada yaşamk istiyorum ilgilere duyurulur nasıl gidebilirim yardımcı olun saygılar

 30. Erdoğan dedi ki:

  Merhaba ben mobilya ustasıyım katara gitmek istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim SAYGILAR
  erdoganbzts@hotmail.com

 31. Ömer ÖZARSLAN dedi ki:

  Slm 12 branşta yurt içi yurt dışı kurumsal òzel kaliteli mekanlarda asci başı olarak çalışıyorum. Kariyerime katarda devam etmek istiyorum .0535 674 91 72.

 32. Hakan doğanay dedi ki:

  Merhaba ben altın ve değerli madenler hakkında bilgi sahibiyim be şatış yeteneğim kuvvetli katarda çalışmayı düşünüyorum +905376122466

 33. 199256 dedi ki:

  ramazan boya alcı usdasıyım

 34. slm 25 senelik elektrik ustasıyım katarda çalışmak istiyorum inşaat sektöründe çalıştığınızı belirtmişsiniz ne yapmam gerektiğini bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim dedi ki:

  25 senelik elektrik ustasıyım yurdışında inşaat sektöründe çalışmak istiyorum yardımcı olacak arkadasların e-mail lerini bekliyorum, erginelektrik17@hotmail.com

 35. AHMET ATEŞ dedi ki:

  ÇİNİ FAYANS DEKORASYON VE BOYACI USTASIYIM. 39 YAŞINDAYIM. İSPİR ERZURUM DOĞUMLUYUM. 1990 YILINDAN BU YANA İSTANBUL’DA YAŞIYORUM. EVLİ VE 1 ÇOCUK BABASIYIM Yurt Dışında çalışmak istiyorum.ayselruzgar@hotmail.com

 36. İsmail çebiş dedi ki:

  Meraba ben inşaat mühendisiyim yeni mezun oldum Katar’da çalışmak istiyorum barınma ihtiyacım karşılanırsa her türlü çalışıyım 05414629555

 37. Abdullah dedi ki:

  Merhaba Türkiye de Mali Müşavirim Kuveyt te çalışmak istiyorum bir muhasebecinin Kuveyt te iş bulma olasılığı ve gelir düzeyi hakkında bilgi verebilir misiz? Teşekkür ederim.

 38. hakan dedi ki:

  merhaba ben teyip televizyon ç.makinası buzdolabı klima montaj ve tamircisiyim izmirde yaşıyorum bekarım ve yaşım 25 katarda çalışmak istiyorum farklı dallardada belgelerim var bana yardımcı olursanız çok sevinirim 0538 817 47 12

 39. memet dedi ki:

  ben memet 24 yaşindayım terzıyım katarda çalışmak istiyorum 05314803669

 40. Isa dedi ki:

  Adım isa yılmaz pastaci yim ayarıca börek poğaça baklava ustasıdır yurt dışına gitmek istiyorum 05051194629 ankaradym

 41. Kemal dedi ki:

  5000 dolar nasıl katarda kalacak yer hariç

 42. Akin donmez dedi ki:

  Katar’ a gelip ne yapacaksiniz allah icin ya hayat yok burda hele ilk kez gelecekseniz işiniz iş alismaniz hic kolay olmayacak

  • ŞERİF MURAT dedi ki:

   Sen bir zahmet bize yardımcı olda inşallah ben ne iş olursa yaparım tl 0537 441 14 44

   ŞERİF MURAT

 43. Halil dedi ki:

  Benim içn bunlarin bir onemi yok iş olsun calisip aileme yollamak gayem izgara ustasiyim halilgamze18@gmail.com
  InsALLAH olur

 44. Demet dedi ki:

  Meraba ben ailemle katar a gitmek istiyorum bunun için gereken şeyler nedir?

 45. Sami dedi ki:

  Slm ben firinci ustasiyim elimden her is gelir katarda calismak istiyorum bana yardimci olurmusunuz ankarada calisiyorum unlu bir pastanede yemekden anlarim

 46. Muharrwm dedi ki:

  Kararda uç yıl çalıştım yeni hava alanında.güzel bir yer.maddi anlamda.tekrardan iş bakıyorum.havalandırma ustasıyım.ekip var.

 47. Sami dedi ki:

  Ben katarda calismak istiyorum yardimci olursaniz sevinirim cep numaram05061813789

 48. Ramaza efe dedi ki:

  Meraba ben ramazan ben agir vasita şoförüyüm her tür arac kullanabilirim katarda calismak istiyorum

 49. Sami dedi ki:

  Buraya boşa yorum yapiyoruz arkadaslar asli hic cikmiyor zamaninizi bosa harcamayin

 50. emrullah kayisli dedi ki:

  Ben 59 yaşında işim lokanta ve firincilik katara gidip lokanta açmak istiyorum bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

 51. Hüseyin KOÇAR dedi ki:

  MERHABALAR BEN AİLEMLE GELMEYI PLANLIYORUM.MESLEK OLARAK ŞOFÖRÜM.2017 DE BANA ÖDEYECEKLERİ MAAS NE KADAR ACABA YAPABILIR MIYIZ ORALARDA…

 52. Hasan dedi ki:

  Boru kaynanasıyım is arıyorum saygılarımla hasan 05378668666

 53. osman böyükçotur merhaba ben tekstil sektöründe giyim hariç bir çok dalında iyi bir ustayım 37 yaşındayım türkiyede küçük bir iş yerim var ve işlerimiz çok zayıf olmasından dolayısıyla bu karara baş vurdum ben tek geleceğim ailem ülkede kalacak bir çalışmak istiyorum vep sitem http://www.pinarceyizfethiye.com yapmış olduğum burada görebilirsiniz telefonum 0536 660 7875 saygılarımla

 54. Murat okhan dedi ki:

  Merhaba katar doha da turist pasaport uyla getirildik çalışıyoruz paramizi alamiyoruz nasıl alabiliriz lütfen yardımcı olurmusunuz
  Murat okhan

 55. Irfan kobaş dedi ki:

  Biz çalışmaya deyil iş görüşmesi iletişim iki devlet arası fayda ne olabilir.dusuncesi

 56. yalçın arslan dedi ki:

  ülkenin haline bak kacan kacana toprak dan degil kişilerden yönetenlerin ynalış sisteminden,

 57. Halil keskinoğlu dedi ki:

  Ben katara gitmek istiyorum makina operatör olarak çalışıyorum yutdışı engelim yok böyle bir iş inananı varmıdır

 58. Tuncay dedi ki:

  Merhabalar ben tuncay veteriner yardımcısı teknikeriyim branş olarak 10 yıldır tuvukculuk yapıyorum katar tavuk çiftlikleri ne durumdadır kalıfıyeli elamanlar ihtiyacı nedir

 59. RIFAT dedi ki:

  merhaba , türkiye de gsm sektöründe çalıştım . katar da nasıl iş bulabilirim bana gsm firmalarının iletişim bilgileri gereklidir yardımcı olabilir misiniz?
  rft.unal@gmail.com

 60. Murat dedi ki:

  Selam ben katarda kuyumcu sektörü varsa imalat çalismak istiyorum branşım taş üzerine muma taş diziyorum ve madene mıhlama taş takıyorum yani mıhlamacıyım numaram +905438315859 iyi günler

 61. Ahmet Bozkurt dedi ki:

  Selâmün aleyküm ben Ahmet Bozkurt yurtdışında çalışmak istiyorum. Meslek kamyon tır Mikser beton pompası hepsini kullanabilirim belgelerim eksiksiz.. 05427636537

 62. ramazan dedi ki:

  merhaba deri ve tekstil sektöründe 15 yılı aşkın modelistlik yapmaktayım dokuma üzerine bay ve bayan tesettür pardüse abiye elde ve bilgisayarda kalıpçıyım katarda çalışmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim ilginize teşekkürler

 63. Murat dedi ki:

  Merhaba oto motor ve mekanik tamircisiyim katarda dükkan açsam kazançlı olurmu çok şükür türkiyede iyi ama devlete çalışıyorum ileriye dönik yatırım için düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim modifiyeci_19@hotmail.com

  • Murat dedi ki:

   Merhaba ben Katarda Oto yıkama ve boya koruma oto estetik işyeri açmayı düşünüyorum bu konuda Nerden nasıl başlaya bilirimaraştırmaya başladım Katarda türk olarak işletme açabiliyormuyuz Katarlı ortağımız olması şartı varmı bu konularda bilgisi olan dostlar borumlarınızı bekliyorum 0553 088 00 83 İsmim Murat şimdiden teşekkürler ederim saygılar…

 64. Atıl dedi ki:

  Elektrik elektronik güvenlik kamera sistemleri alarm ve yangın ihbar sistemleri uzmaniyim yurtdışı projelerinde yada yurtdışında calismak istiyorum
  atilteke@gmail.com

 65. Enis dedi ki:

  Merhaba 1 hafta sonra annemle katara gitmek istiyoruz orada aylık kiralık evler varmı varsa ne kadar yada pansyon gibi yerler…havaalaninda otel rezarvasyonu sart mi kiralık ev olmazmi kararda onerebileceginiz bir yer varmı şehir gibi semt gibi … gelme amacim da kendim iş aramak ve çalışmak istiyorum

 66. Yaşar Terzi dedi ki:

  katarda türk döner ve yemekleri acma imkanı varmıdir?

 67. metin dedi ki:

  25 yıllık usta terziyim ısmarlama sipariş üzerine iş yerim var katarda çalışmak istiyorum 05374600244

 68. birol dedi ki:

  S.a iatanbuldan katara çalışmak için gelmek istiyorum orda garson komilik şoförlük portlift işleeinden anlyorum kısaca orda ne iş olursa yaparım ilgili ardaşların bu konuda yardımcı olursa sevinirim birol 0552 221 86 25 saygılar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s