Sözde Ermeni Soykırımı Hakkında

Türkiye ve Türk Milleti aleyhine bütün dünyada sürdürülen sözde “Ermeni Soykırımı” yalanı, her yıl 24 Nisan günü, ABD Başkanının yapacağı konuşma ile tekrar ısıtılıp, piyasaya sürülür. Türk Hükümetleri ise bu hasmane tavra kapsamlı bir cevap vermek yerine, “soykırım” dememesi için ABD Başkanına yalvar yakar olurlar.

Gerçekte ise tarihi süreç içerisinde, hakimiyetleri altında yaşamak zorunda kaldıkları; Roma, Pers ve Bizans’tan her zaman eziyet görmüş olan Ermenilerin, bu sıkıntılı zamanları Selçuklularla tanışmaları ile son bulmuştur. Osmanlı İmparatorluğu döneminde ise herkesin bildiği “Millet-i Sadıka” sıfatını almış, askerlikten ve kısmen vergilerden de muaf olmuş Ermenilerin, yüzyıllar boyunca barış içerisinde, itibar görerek birlikte yaşadıkları Türk Milletinin onlara karşı soykırım yaptığını söylemeleri, alçakça bir kötü niyetten başka hiçbir anlamı yoktur.

19. yüzyılın sonlarına kadar sorunsuz bir şekilde yürüyen Türk ve Ermeni ilişkileri, Fransız devrimiyle başlayan milliyetçilik akımları ile değişmeye başlamıştır, özellikle Berlin Konferansından sonra Çarlık Rusya’nın nüfuzuna bırakılan Ermeniler, Rusya, İngiltere ve Fransa’nın teşvikiyle ayaklanmaya ve kendilerine kayıtsız ve şartsız kucak açan ve her konuda kolaylık sağlayan “yaşlı ve hasta” Osmanlı’ya açıkça ihanet etmeye başlamışlardır.

1. Dünya Savaşı başladıktan sonra Taşnak Partisi bünyesinde toplanan isyancı Ermeniler Osmanlı-Rus Savaşı’nda Rus ordusunda gönüllü olarak kendi devletlerine karşı çarpışmaya başlamıştır. Ruslar ve aynı zamanda Fransızlarla birlik olan Ermeniler, Türklere karşı akıl almaz katliamlar yapmış ve birlikte yaşadıkları Türkleri kitlesel olarak zalimce katletmişlerdir.

Osmanlı, her devletin yapacağı gibi, bu katliamların ve Ermenilerin yaptıkları zararların önüne geçmek için savaşa katılan Ermenilerin tutuklanmasına ve doğudaki Ermenilerin ise yine Osmanlı toprakları olan Suriye ve Lübnan’a göç ettirilmesine karar vererek, göç sırasında rahatlıklarının sağlanması, can ve mallarının korunması için ayrıntılı hususların belirtildiği bir kanun çıkarmıştır. Ancak birçok cephede savaşmak zorunda kalan Osmanlı İmparatorluğu’nun güçsüzlüğünden, göç sırasında münferit kötü olaylar olmuştur.

Bu göç sırasında tehcir edilen Ermenilerin bir bölümü yollarda hayatlarını kaybetmişlerdir. Savaş sırasında istediğini elde edemeyen Ermenilerin, savaş sonrasında da imzalanan anlaşmalarla “Büyük Ermenistan” hayali de suya düşmüştür. İşte bunun intikamını almak isteyen Ermeniler Batı’yı da arkasına alarak tehcir ettirilenler için o günden beri soykırım yapıldığı iddiasında bulunmaktadırlar.

Soykırımın gerçek olmadığına dair en önemli belge; 1918’de Erivan’a kaçan Taşnak Partisi katil sürüleri tarafından İngilizlerin desteğiyle kurulan Ermenistan devletinin ilk Başbakanı ve Taşnak Partisi Başkanı Ohannes Kaçaznuni’nin 1923 yılında Bükreş’te yapılan Taşnak Partisi toplantısında sunduğu, Osmanlı döneminde yaşananları anlattığı kendi imzasını taşıyan ve sonradan kitap haline getirilen raporudur. Kitapta yer alan bilgiler Türkler’in “Ermeni Soykırımı” yaptığı iddialarını kesin bir dille yalanlamaktadır.

Yıllarca sözde soykırıma uğradıklarını iddia eden ve dünya kamuoyunu baskı altına almaya çalışan Ermenilerin bütün tezlerini çürüten ilk Ermeni Başbakanı, 128 sayfalık raporunda şu çarpıcı ifadelere yer vermektedir:

“Barışı sabote etmek için savaştık bile. Artık hepimiz Türkler’in düşmanı olan İtilaf Devletleri kampındaydık. Türkiye’den ‘denizden denize Ermenistan’ talep etmekteydik. Nihayet şu da var ki, var olduğumuz sürece aralıksız olarak Türkler’le savaştık. Öldük ve öldürdük. Artık, Türklere ne gibi bir güven telkin edebiliriz ki? Kandırıldık ve Rusya’ya bağlandık. Tehcir doğruydu ve gerekliydi. Gerçekleri göremedik, olayların sebebi biziz. Türklerin millî mücadelesi haklıydı. Barışı reddetmemiz ve silahlanmamız büyük bir hataydı. Türklere karşı ayaklandık ve savaştık. Sevr Antlaşması gözümüzü kör etmişti. İsyanımızın temelinde İtilaf devletlerinin bize vadettiği büyük Ermenistan hayali vardı. Ama biz hiçbir zaman devlet olamadık. ‘Türkiye Ermenistanı’ diye bir devletin hayalden öte olmadığı gerçeğini göremedik. İsyanımızın temelinde İtilaf devletlerinin bize vadettiği Ermenistan hayali vardı, gerçeği göremedik.”

Rauf Denktaş, Doğu Perinçek, Mehmet Gül, Kemal Alemdaroğlu, Vural Savaş gibi isimlerle Talât Paşa Komitesi olarak toplanan bir avuç vatansever, kendi çabalarıyla Avrupa’nın göbeği İsviçre’de “Ermeni Soykırımının Emperyalist bir YALAN” olduğunu açıklamışlar, bu nedenle İsviçre’de yargılanıp, mahkûm edilen İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi-AİHM’de İsviçre aleyhine açtığı davayı kazanarak AİHM’den böyle bir soykırım olmadığına dair karar çıkarttırarak, İsviçre devletini mahkûm ettirmiştir. Sözde Ermeni Soykırım iddialarının hukukî hiçbir dayanağının olmadığı bu uluslararası mahkeme tarafından tescil edilmiş ve bu karar, başta Avrupa Konseyi üyesi ülkeler için bağlayıcı olmuş, diğer ülkelerin Ermeni iddiaları yandaşı kararlar almalarını zorlaştırmıştır.

Soykırım arayan ikiyüzlü vahşi emperyalistler ve hempaları; Bosna’ya, Hocalı’ya, Cezayir’e, Libya’ya, Ruanda’ya, Laponlara, Amerikan yerlilerine bakarlarsa, oralarda kendilerinin uyguladığı soykırımların kanlı izlerini tüm çıplaklığı ile görebilirler.

Türk Milleti 1915’de SOYKIRIM YAPMAMIŞ, VATANI SAVUNMUŞTUR. Bugün de Türk Milletini Dersim, Rum, Süryani soykırımı yapmakla suçlamaya yeltenen emperyalistler ve yerli uşakları bilsinler ki, bu alçakça ve hasmane tutumu Türk Milleti cevapsız bırakmayacaktır.

Millî Merkez Yönetim Kurulu. http://on.fb.me/1gUREzu

Yorumsuz alıntıdır. Bülent Pakman. 24 Nisan 2014. Bloğumdaki yazılar izin alınmadan, aktif link verilmeden yayımlanamaz, alıntı yapılamaz.

Twitter Widgets Facebook Widgets

kara 2Bülent Pakman kimdir  https://bpakman.wordpress.com/pakman/


Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s