Ağzı köpüklü erkekler ve Rus kadınlar

Gülnaz Memmedli 7 Nisan 2015 http://kulis.lent.az/news/12318

Bundan bir müddet evvel “Facebook”da arkadaşlığımda olan oğlanlardan biri Rus kızlarının sayfasına övgü dolu bir durum paylaşmışdı.

Paylaşım şöyle idi: “Rus kızları bizim kızlardan daha üstündür: sarışın, entellektüel, mehriban, cömert ve anlayışlı”.

Diger insanların da bu duruma münasibeti mene ilginç geldiği üçün yorumlara baktım; erkekler durumun müellifi ile aynı görüşte idiler, kadınlar ise aksine.

Hatta bir hanım daha da ileri gedib “ana-bacı” söhbeti ederek paylaşımın müellifine onun anasının hangi milletden olduğunu hatırlatdı ve bu halde de yorum yazan diger erkekler hanıma görüş bildirdiler.

Rus kadınları her zaman ve her yerde dikkat merkezinde olurlar. Tarihde, edebiyyatda bunun nümuneleri çokdur.

Azerbaycanda Rus kadını ve Azerbaycanlı kadın her zaman ezeli rakiblerdir.

Hatta sadece Azerbaycanda değil, öylece de bütün dünyada Rus kadınına bir çok erkekler rağbet duyar, kadınlar ise samimi kalbden nefret edir.

Dünyayı koyak bir kenara, gelek Azerbaycana. Bizim kadınların böyük hissesinin Rus kadınlarına nefretinin esas sebebi erkeklerinin ellerinden alınma korkusundan ileri gelir. Bu epeyce çokdan beri böyledir.

Muhtemelen, bu tecrübe her birimizin evinde, akrabasında veya komşusunda yaşanır;

Erkekler civan yaşlarında daha iyi hayatları olsun diye yollanırlar Rusiya torpaklarına, çalışırlar, zahmet çekirler, eve para yollayırlar, ya da evlenmek üçün para biriktirirler.

Gurbetin soğuk gecelerinde ise onları Rus kadını ısıtır. Bir çoğu ilk seksual tecrübelerini de orda yaşayır.

He, dönelim yukarıda bahsetdiyim duruma. Ne gizledim, bir Azerbaycan kadını mene bir az kötü gibi geldi. Bu konuda küçük bir sorgu geçirmek kararına geldim.

“Facebook” profilimdeki arkadaşlarımıza Rus kadınıyla Azerbaycan kadını arasındakı farkı ve erkeklerimizin Rus kadınlarına sempatisinin sebebini sordum.

Cevablardan öyle malum oldu ki, Rus kadınları serbest, rahat ve cazibelidirler. Erkeklere anlayışla yanaşırlar, seksual cihetden tecrübelidirler.

Rus kadını ile meclise de gedirsen, tiyatroya da. Rus kadını konukluklarda erinin yanında oturur, bizim hanımlar gibi mutfakta gizlenmir.

Rus kadını kendine hürmet edir.

Rus kadını erkeğe bankamatik gibi bakmır.

Rus kadını ihtiraslıdır…

Rus kadının sayfasına gelen övgüleri saymakla bitirmek olmuyor. Hatta acınacaklı hal odur ki, Rus kadınlarının üstünlüyünü bizim kadınlar da itiraf edirdiler. Bir dostuma sordum ki, hayatında Rus kadını oldu mu? Dedi ki, oldu. Bizim kadınlardan farkını sordukda o şöyle dedi: “Güler-oynardı, soru sormazdı, öylece anı yaşayırdı. Adı Natali idi”.

Erkeklerimizin Azerbaycan kadınları hakkında da fikirleri üst-üste düşür: kabadırlar, samimi deyiller, fikirleri ere getmekdi, bir çocuk doğdukdan sonra kendilerilerine dikkat etirmirler, seksual tecrübeleri sıfırdı, vs. vs.

Düşünürsünüz ki, Azerbaycan kadını Rus kadını gibi serbest, rahat olabilmez?

Olabiler.

Azerbaycan kadınının ihtirası azmıdır?

Hayır.

Azerbaycan kadınını serbest, rahat, entellektüel, seksual cihetden tecrübeli olmağa koymayan kimdir?

Erkeği.

Demek ki netice olarak böyle karara gelmek olar ki, Rus kadınına yenilmemizde esas sebeb erkeklerdir.

Azerbaycan kadını serbest, rahat olabilmir, kendini geliştirebilmir, çünki erkeklerimizin ekseriyyetine böyle kadın lazım deyil.

Bizimkilere itaatkar ve sabırlı kadın lazımdır.

Azerbaycan kadını bakımlı ve gözel olmakdan korkur, çünki bakımlı ve gözel olmak kadın üçün ilave rahatsızlıkdır.
O yüzden ki, azmış 4 herif kadını kaçırıp tecavüz ettiklerinde “günah edilendeydi” deyirler.
Bizim kadınları çok az şeylere göre suçlamak olabilir. Amma en azından kendilerine dikkat etmeli ve erkeğe bağımlı olmamalıdırlar ki, sabah onu döyen, alçaldan ve başka dostuyla ezen erkeğini rahatlıkla terk edib öz ayakları üstünde durabilsinler.
Bu gün ağzı köpüklenerek Rus kadınına övgü yağdıran, eğlenmeye Rus kadını arayan erkekler evlenmeye gelende orta mektebi taze bitirmiş bakire Azerbaycanlı kız arayacaklar.
Çünki Azerbaycan kadını sabırlı ve fedakardır.

Gülnaz Memmedli 7 Nisan 2015 http://kulis.lent.az/news/12318

Yorumsuz alıntıdır. Görüşler yazarına aittir. Bazı yerlerde Türkiye Türkçesine çevrilmiştir. İZİN ALINMADAN KISMEN VEYA TAMAMEN ALINTILANAMAZ.

Bu konudaki diğer yazılarımız:

Azerbaycan’da Kimlik ve Dil

YANLIŞ: Türkiye’de Azerbaycan Türklerine “Azeri” konuştukları dile de “Azerice” denmektedir.  Azerbaycan resmi politikasında bu tanımlar  “Azerbaycan Halkı”, “Azerbaycanlı” ve “Azerbaycan’ca”, “Azerbaycan Dili” şeklindedir. Bunlar külliyen yanlıştır.

Bir: Azerbaycan bir coğrafya ismidir, millet değil, Ayrıca soyu bilinen, kendine has dili olan halklar coğrafi adlarla kimliklendirilemezler. 
İki: Azeriler İran’da yaşayan küçük bir etnik topluluktur. Azeri sözcüğü, ilk defa olarak, tarihin en azılı Türk düşmanı Stalin, daha sonra ise hasta beyinli İran-Fars şovenistleri tarafından, Azerbaycanlıların Türklük şuurunu yok etmek, unutturmak için uydurulan sahte bir kimliktir. Eğer Ruslar, Çarlık ve Sovyet dönemlerinde Allah korusun Anadolu ya hakim olsalardı, orada da benzeri şekilde Egeli, Karadenizli ve İzmirli diye uyduruk milletler ve kimlikle yaratmaya çalışırlardı.

DOĞRU:  “Azerbaycan Türkleri” ve “Azerbaycan Türkçesi”.

Kurtlar olur çobanların koyunu
İtten öğrenirse, kendi soyunu
“Azerilik” komunizmin oyunu
Azeri değiliz, Türk oğlu Türk’üz!

Bahtiyar VAHAPZADE

Günlüklerimizde arada Azerice ve Azeri kelimelerinin kullanılmasının sebebi arama motorlarında daha çok o şekilde bulunabilmesindendir.

AZERBAYCAN GÜNLÜKLERİ:

Bakü’ye gelmeyi düşünen “özellikle beyaz yakalı” Türk vatandaşlarına yardım için şahsi görüşler yanında bazı bölümleri kaynakları verilmiş yorumlu-yorumsuz alıntılarla derlenmiştir, tenkidi (eleştirel) ya da başka hiç bir amacı yoktur.  Yaşanmakta olan hızlı gelişimler sonucu çok şeyin değişmekte, güncelliğini yitirmekte olduğu da göz önüne alınmalı, burada yazılan her şeyin doğru ve aktüel olduğu düşünülmemelidir.  Kelimelerin çoklu anlamlarında ve ifadelerde tam bilgi sahibi olunmadan değerlendirmeler yapılması da yanlış anlamalara sebep olabilir. 

Başka yerlerde bana ait olarak gösterilen yazılarla ilgim yoktur. Özellikle fotolar eklenmiş, orası-burası, fotoları, alıntıları, linkleri silinmiş olanlarla. Özgün yazılarım sadece buradadır.

Azerbaycan coğrafyası ve Azerbaycan Türkleri aşağıdaki günlüklerde anlatılmaktadır. Okumak için lütfen tıklayın:

Parçalanan Azerbaycan

Kuzey Azerbaycan

Facebook Widgets

Bakü Ofis 2011Bülent Pakman kimdir   https://bpakman.wordpress.com/pakman/

TC Bülent Pakman | 

Reklamlar

One Response to Ağzı köpüklü erkekler ve Rus kadınlar

  1. Geri bildirim: Azerbaycanda kadınlar tek başına ev kiralayabiliyorlar mı? | Pakman World

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s