Süleyman Demirel Belgesi

ATATÜRK MASON MUYDU DİZİMİZİN ÖNCEKİ YAZISINI OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN.

Önceki yazılarımızın birinde Atatürk’ün mason olduğuna dair belge diye gösterilenlerin belge falan olmadığını göstermiştik.

Esasen mason belgeleri denilen şeylerin bile ne derecede güvenilir olduğunu bu yazımızda göstereceğiz.

Süleyman Demirel Belgesi

Masonluk belgesi” deyince akla gelen bir örneği aktaralım, masonların meşhur Süleyman Demirel olayını.

1964 de Adalet Partisi Genel Başkanı Ragıp Gümüşpala ölünce yerini teşkilata çok iyi hakim olması nedeniyle doğal olarak Koca Reis lakaplı Genel Başkan Yardımcısı Sadettin Bilgiç’in alacağından herkes emindi. Ancak aniden karşısına Süleyman Demirel diye biri çıktı. Demirel İTÜ mezunu İnşaat Yüksek Mühendisi. Tam 30 yaşındayken DP iktidarında DSİ Genel Müdürü olmuş, Barajlar Kralı ünvanına sahip, ODTU İnşaat Bölümünde Korkut Özal ile part-time ders vermiş, ihtilalden sonra askerlik yapmadığı farkedilip askere alınmış, Morrison firmasının temsilciliğini yaptığı için o zamanlar var olan solcular tarafından Morrison Süleyman, yıllar sonra da “Bir bilen” lakabını alacak olan Süleyman Demirel.

Koca Reise de boşuna koca reis dememişler. Demirel rüzgarını farkediyor ve bunda bir iş var diyor. Ekibi araştırıyor ki altından masonluk çıkıyor. Koca Reisin tanıdığı çok, AP Genel Kurulunda bir fotoğraf (o zamanlar xerox copy falan yok mikrofilmden çoğaltma yapılıyor) getirip eline veriyorlar. Demirel’in Ankara’da “Bilgi Locası”nın “43 sıra 48 matrıkul numarası”ndaki masonluk  kayıt belgesini. Genel kurulda bu fotoğraf elden ele dolaşınca olay bitiyor. Daha doğrusu bittiği sanılıyor. Ama sonradan “bir bilen” olacak kişi daha o zamanlar bir bilen olduğunu gösteriyor ve daha o zaman demokraside çarelerin tükenmez olduğuna inanıyor ve biraderlerinden “Dul kadının çocuğuna yardım” istiyor. (Dul kadının çocuğuna yardım ile ilgili açıklama için bakınız: https://bpakman.wordpress.com/yurdum/israil/siyonist-evangelist-isbirligi/tapinak/hiram-usta/). Kurallara göre bu şekilde yardım isteyen geri çevrilmez denilerek  Demirel’in eline hiç vakit kaybetmeden bir belge tutuşturuluyor. Mason olmadığına dair bu belgeyi oylama öncesi Genel Kurul’a yetiştiren Demirel bu kez olayı bitiren taraf oluyor.

Bu olay Türk masonlarını ortadan ikiye ayıran sürecin başlangıcını teşkil ediyor. Masonların Büyük Üstatlarından Murat Özgen Ayfer’e göre, Demirel’e verilen belge yanlıştır  ve bölünme sürecinde bardağı taşıran son damla görevi görmüştür. Belgeyi veren  Necdet Egeran’ın oğlu Erol Egeran ise Murat Özgen Ayfer’in, ‘Demirel masondu. Belge sahteydi’ iddialarına, ‘belge gerçekti’ cevabını veriyor.

Bir tarafta bir insana mason olduğu halde nasıl mason değildir belgesi verilir, kurallar çiğnenmiştir, yalan beyan bize yakışır mı vesaire vesaire diyenler, diğer tarafta ne yapalım dul kadının çocuğu yardım isteyince her yol meşru olur, fena mı oldu bu sayede bir biraderimiz başbakan oldu vesaire vesaire diyenler. Bu huzursuzluk sürecinde  Necdet Egeran Büyük Üstad olunca masonlar resmen ikiye bölünürken “…bir politikacıya gerçek dışı bir belge verilmiş olması, erdemleri önde tutan bazı kardeşlerce büyük tepkiyle karşılandı. Hele bu belgeyi imzalamış olan mason yöneticisi, bir oldu bitti ile, büyük üstatlığa gelince, bazı kardeşler “masonluk bir düzen ve erdem topluluğudur ve politikaya bulaşmamalıdır ” diyerek yollarını ayırdılar” açıklaması yapılıyor. (http://www.mason-mahfili.org.tr/?page_id=56).

İşin bundan sonrası konumuz dışında. Bizi ilgilendiren belge daha doğrusu belgeler, masonluk belgeleri. Ortada birbirine zıt iki belge var ikisi de masonik kaynaklı.

Davacıyı da davalıyı da, ne yapıyorsun hoca diyen karısını da haklı bulan Nasreddin Hoca akla geliyor. Hoca da mı haklıydı yani?

Anlatmak istediğimiz masonluk belgesi konusunda gerektiğinde yokların var edilebildiği.

Bundan sonraki yazımızda Atatürk’ün bazı fotoğraflarından çıkarılan masonluk iddiasına değineceğiz: OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN         

Not: Kaynaklar yazı dizimizin sonunda verilmiştir.

Bülent Pakman Kasım 2010. İzin alınmadan ve aktif link verilmeden alıntılanamaz.

Atatürk Mason muydu dizimizin tüm yazıları

Twitter Widgets Facebook Widgets

Viyana Parlamento Binası

Bülent Pakman kimdir    https://bpakman.wordpress.com/pakman/

Reklamlar

2 Responses to Süleyman Demirel Belgesi

  1. Geri bildirim: Atatürk’e bu iftiralar neden? | Pakman World

  2. Geri bildirim: Atatürk ve Masonlar | Pakman World

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s