Yonaguni Piramidi

Aşağıda Japonya’nın Yonaguni adaları açığında su altında çekilen fotoğraflar görmektesiniz. Burası ilk kez 1985 yılında Kihachiro Aratake adında bir dalma tur operatörü tarafından keşfedilmiştir. Bu yapıya Yonaguni Piramidi denmektedir. Keskin 90 derece hatlarına, düz paralel yüzeylerine, üçgen girinti çıkıntılara, yarı dairesel formlara, piramidal basamaklarına bakılırsa bunların doğal olması mümkün görülmemekte ve insan eserleri olduğu anlaşılmaktadır. Burada merdivenli bir kanal ve arada geçen binlerce yıla rağmen hala insan yüzüne benzeyen anıttaş da bulunmaktadır. Sonraları çevrede başka yapılar da bulunmuştur.

Bu yapıların 10 000 yıllık olduğu tahmin edilmektedir. Tahmin bu yörenin deniz seviyesinin düşük olduğu (yaklaşık 39 m) buzul çağında buz altında olmayacağı ve buzul çağı sonunda battığı varsayımından kaynaklanmaktadır. Kimilerine göre ise 5 000 yıllıktır ve bir olasılıkla deprem sonucu batmıştır.

Fotoğraflarda yapının modellemesini de görebilirsiniz. Yapı asimetrik olup 50 m uzunluğunda, 20 m genişliğinde ve 20 m yüksekliğindedir. Üst yüzeyi denizin 5 m altındadır. Dünyanın en eski yapısı olarak adlandırılmaktadır.

Burada sualtı araştırmaları yapan Dr. Masaaki Kimura, bazı kalıntıların üzerinde ilginç sembollere rastlamıştır. Kimura’nın okyanus dibinde bulduğu sembollerden bazıları,Churchward’ın ”Mu’nun kutsal sembolleri” diye adlandırdığı sembollere benzemektedir. Bu şaşırtıcı benzerlik, ”Yonaguni kalıntıları kayıp kıta Mu’ya ait olabilir mi?” sorusunu akla getirmektedir.

Sonuçta buranın insan yapısı olduğu açıktır. Merak edilen Mu mu yoksa yine batık bir kıta olduğu tahmin edilen Lemurya mı yoksa başka bilinmeyen bir medeniyete mi ait olduğu.

Mu kıtası ile ilgili geniş araştırmamız için bakınız: https://bpakman.wordpress.com/dunya/mu/

Kaynak: http://www.morien-institute.org/yonaguni_schoch1.html vb.

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Twitter Widgets

Abu Dhabi 2013

Bülent Pakman kimdir https://bpakman.wordpress.com/pakman/

 

Reklamlar

About bpakman

İnşaat Yüksek Mühendisi, evli.
Bu yazı Dünya içinde yayınlandı ve , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s