Beyin, enerji ve ruh

ABD’nin Kuzey Carolina eyaletinde bulunan Wake Forest Universitesi Tıp Fakültesi’nde görev yapan  bilim adamı Robert Lanza yayınladığı bir hipotez ile ölümün aslında var olmadığını iddia etti. Lanza’nın bilim dünyasını ikiye bölen şok iddiasını Kuantum fiziğiyle dayandırdığı nokta bilim ve felsefeyi buluşturuyor.

Lanza’nın “Biomerkezcilik” adını verdiği hipotezinin özeti

Ölüm insanlar için bir yok oluş değil, sınırsız sayıda evren içerisinde bir diğerine geçiş yani boyut değiştirme. Evrende bir boyuttan diğerine geçiş senaryolarının hiç birinde bugün anladığımız anlamda bir ölüm gerçekleşmiyor sadece enerji şekil değiştiriyor.

İnsan bedeninin zaman içerisinde işlevini yitiriyor olması “Ben kimim?” diye sorma becerisini gösteren yanımız ile aynı şey değil. İnsan beyninde bulunan enerji kaynağı, bedenin ölümü ile birlikte yok olmuyor. Doğadan enerjinin asla ölmediği veya yok edilemediği gerçeğinden yola çıkıldığında, bu enerjinin bizi biz yapan en önemli öğe olduğunu ve bedenin ölümünden sonra varlığını sürdürdüğü anlaşılır. Zaman ve uzay kavramları aslında bizim bazı şeyleri tanımlayabilmek için uydurduğumuz var olduğunu kabul ettiğimiz kavramlar. Geçmiş, şimdiki zaman ve gelecek arasındaki fark, sadece inatçı ve sürekli bir illüzyon. Ölüm de aynı şekilde bir bilinç oyunu ve bilincimizde yaratılan bir illüzyonun sonucu olarak ortaya çıkıyor. Ölümsüzlük bizim anladığımız anlamdaki zaman içerisinde bir son değil, bu zaman kavramı dışında var olmaya devam etme.

Yani Einstein haklıydı. Ölüm bir illüzyon. Ölüme inanıyoruz çünkü bize öyle öğretildi. Vücut öldüğü için ölüm var sanıyoruz.

Sınırsız sayıda evren olduğu, insan beyninde bulunan enerji kaynağının maddi ölümden sonra da yoluna devam ettiği doğrudur. Ruh adını verdiğimiz bedensiz varlık ile Lanza’nın tanımladığı enerji aynı şeydir. Önceden de var olan bu enerji bir kez bedenlenip dünyaya geliyorsa ondan sonra da tekrar bedenlenmemesi için hiç bir neden olamaz.

Ayrıntılarını okumak için lütfen tıklayın.

Bülent Pakman. Aralık 2009. Yeniden düzenleme Kasım 2015. İzinsiz ve aktif link verilmeden kısmen ya da tamamen alıntılanamaz.

Facebook Widgets

OLYMPUS DIGITAL CAMERABülent Pakman kimdir      https://bpakman.wordpress.com/pakman/

About bpakman

İnşaat Yüksek Mühendisi, evli.
Bu yazı İnanç içinde yayınlandı ve , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.