Sirius

Sirius Yıldızı Şuurlanmanın Merkezi

Geceleri gök yüzünün en parlak yıldızı olan Sirius yan yana bulunan çift yıldızdan oluşur. Büyük olanı Sirius A, küçük olanı Sirius B dir. Bu yıldızların birbirleri çevresinde her 49.9 yılda bir çift yay çizerek dolandığı yakın zamanlarda belirlenmiştir.

Sirius, günümüz uygarlığı tarafından Mısır hiyeroglif yazısının çözülmesinin yanında 1930 lu yıllarda Afrika’nın Dogon yerlilerinden öğrenilen bilgilerle önem kazanmıştır. Çağdaş insanın “ilkel” diye nitelendirebileceği, totemleri olan bu yerlilerin astronomi hakkında bildikleri bazı bilgiler o dönemin (1930 lu yılların) astronomi bilgileriyle paralel olmakla kalmıyor, bazı noktalarda o dönemin astronomi bilgilerini de aşıyordu.

Dogonların 1930 lu yıllarda Sirius’la ilgili bildirdikleri bilgiler şunlardı:
1- Sirius bir çiftyıldızdır. Gözle görülmüyorsa da Sirius-A yıldızının bir eşi vardır. Her iki yıldız birbirleri çevresinde dönerler.
2- Sirius-B cüce bir yıldız olmasına karşın maddesi çok ağır bir yıldızdır.
3- Sirius-A ve Sirius-B’nin dolanım periyotları 50 yıldır.
4- Sistemde dolanım süresi 50 yıl olan üçüncü bir yıldız daha vardır ki, bunun bir gezegeni bulunmaktadır.

Dogonlar’ın verdikleri bu bilgiler o yıllarda astronomlar tarafından bilinmiyordu. Sonraki yıllarda yapılan keşifler Dogonlar’ın söylediklerini haklı çıkardıkça astronomlar şaşkınlığa düşmüşlerdir. Ancak Dogonların bunları misyonerlerden öğrenmiş oldukları da iddia edilmektedir.

Sirius-B yıldızı. günümüzde en gelişmiş teleskoplarla bile güçlükle  görülebilmektedir. Sirius-A ve Sirius-B yıldızlarının dolanım periyotları günümüzde en hassas ölçümlerle 49.9 yıl olarak saptanmış ve sistemde üçüncü bir yıldızın varlığı 1995 te astronomlarca onaylanmıştır.

Dogonlar ve onların yanısıra eski Mısırlılar gibi birçok eski uygarlık Dünya’ya daha yakın ve dolayısıyla Dünya’dan daha büyük görünen Güneş gibi bir yıldız varken Sirius’ü daha çok önemsemişti. Eski Mısırlılar koskoca Güneş bütün görkemiyle dururken, takvimlerini Güneş kadar parlak görülmeyen ve “bedenlerini ölüm olayı ile terkeden ruhların gitikleri yer” diye nitelendirdikleri bu yıldızı esas alarak hazırlamışlardır.

Bütün bunlardan Sirius sisteminin galaktik sevk ve idare merkezlerinden biri olduğu dünyamızın yönetimi ve tekamülünde bir devre, hatta günümüzde de Sirius kozmik kültürünün hakim olduğu anlaşılıyor. Ama en ilginci bunun Kur’an da teyit edilmesi.

Sirius yıldızından (Arapçası Şi’ra) Kur’an da adı geçen tek yıldız olup, kendisinden Necm (Arapça’da Yıldız demek) suresinde söz edilir. Şi’ra’nın Arapça’da anlamı hem Şi’ra yıldızı hem de şuurlanma. Söz konusu yıldızdan surenin 49 uncu ayetinde:

Ve ennehu huve rabbuş şı’râ. Hiç kuşkusuz Şi’ra yıldızının / şuurlanmanın Rabbi de O’dur.” {Necm 49. Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk mealinden}

şeklinde söz edilmektedir.

Aynı surenin 9 uncu ayetindeki

Fe kâne kâbe kavseyni ev ednâ. İki yayın beraberliği gibi belki de ondan da yakındı” (Necm 9)

ifadesi okununca iki yıldızın yörüngeleri akla gelmektedir. Her iki ayetin sayılarını yani 49 ve 9 u yan yana getirdiğimizde ise sözkonusu yıldızların son zamanlarda saptanmış dolanım süreleri olan 49.9 (yıl) sayısını oluşturduğumuzu görmekteyiz. Surenin adı Yıldız olması nedeniyle diğer ayetlere de bakılarak Şi’ra’dan kasdedilenin Sirius yıldızı olduğu kuşku götürmez.

Kur’an da gökyüzünde o kadar yıldız varken neden sadece Sirius yıldızı yer almıştır? Daha da ötesi Şi’ra kelimesinin anlamı nedeniyle Sirius’a neden bir taraftan da Allah’tan kaynaklanan şuurlanma olarak gönderme yapılmıştır?

Kur’an, ilkel Dogon ve günümüz bilgilerini birleştirdiğimizde İlahi İdare Mekanizmasının mükemmelliğini bir kez daha görüyoruz.

Ezoterik bilgilere göre

Sirius sistemi galaktik sevk ve idare merkezlerinden biridir. Sirius kültürünün bir gezegene indirilme biçimi gezegenin maddi ve manevi koşullarına göre gerçekleşmiştir. Kimi koşullarda doğrudan bir irtibat, kimi koşullarda bir din tarzında meydana gelmiştir. Sirius kozmik kültürünün en ayırt edici özelliği tektanrılı öğretim sistemidir. Yeryüzünde bir Mu devresinden itibaren (BAKINIZ Mu hakkındaki yazımız: https://bpakman.wordpress.com/dunya/mu/) Sirius kozmik kültürü hakim olmuştur. Dünya gezegeninin yönetimi ve tekamülü halen Sirius ulularına aittir ve bir Mu devresinden itibaren yeryüzünde ulvi nitelendirilen her türlü bilgi akışının kaynağı Sirius olmuştur. Mu devresindeki bilgi akışı biçimiyle ile şimdiki devrenin bilgi akışı biçimi aynı değildir.Dünya-dışı uygarlıklar Sirius büyüklerinin izni olmadan Dünya ile irtibat kuramazlar. Eski devrelerde bu izin birçok kez verilmişti. Sirius kültürü temsilcilerinin kendileri ise, tekamül düzeyi çok geri olan Dünya gezegeninde çok nadiren, insanlığın çok büyük ve kitlesel tekamül ihtiyaçları sözkonusu olduğunda enkarne olurlar. Dünyanın içinde bulunulan şimdiki devresinde ancak iki Siriyüsyen, değişik zamanlarda enkarne olmuş, görevlerini yapıp geldikleri yere dönmüşlerdir. Döndükleri yer denilirken bir mekan sözkonusu değildir . Üç boyutlu alemin tekamül ortamlarının yönetimiyle meşgul varlıkların boyutu olan dört boyutlu alem için mekan sözkonusu değildir. Asıl kaynağı galaksimizin dışında bulunan Sirius kültürü vasıtasıyla milyonlarca güneş sisteminin tekamül etmesi sağlanmıştır. Mısır’daki Ra güneşi Sirius güneşini ifade eder. Bu Sirius, Sirius-A’dan ziyade Sirius-B’yi ifade eder. Bizim Dünya üzerindeki uygarlıklarımızın ve tüm inançlarımızın temeli Sirius kültürünün yayılmasından ibarettir. Asıl kültür ve bilgelik bu Sirius kültürünün çeşitli zamanlar içinde, çeşitli beşeri topluluklara uyarlanmış olmasıdır. Her topluluğa uyum sağlayacak bir kalıba dökülmüş bir inanç şeklinde bir cümle içine sığdırılmıştır bu kültür. Bu kültür, güneş kursu ile gösterilen, bir ve tek olan Yaradan’ı anlatır. Merkezinde Yaradan bulunan, yaratılmış olanların oluşturduğu çemberle ifade edilen bir kozmogonik anlayış. Kendini bu konuya adamış varlıklar, Sirius bilgilerini zaman içinde insanlara aktarmaya çalışmışlar, aktarmışlar, eğitmişlerdir.”

Bülent Pakman. Temmuz 2009. İzin alınmadan ve aktif link verilmeden kısmen veya tamamen alıntılanamaz.  Ezoterik bilgiler alıntıdır.

 

Twitter Widgets Facebook Widgets

Bakü Ofis 2011Bülent Pakman kimdir   https://bpakman.wordpress.com/pakman/

Reklamlar

About bpakman

İnşaat Yüksek Mühendisi, evli.
Bu yazı İnanç içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s