Madımak’ta ne olmuş?

Madımak’ta ne olmuş?

İzninizle 16 yıldır sürmekte olan bir yanlışı düzelteyim. Bir kere 2 Temmuz 1993 de Sivas Madımak Otelinde yangın çıkarılmamış, YANGIN ÇIKMIŞ. Nasıl mı çıkmış? Canım ne önemi var, nasıl çıkmışsa çıkmış işte, yormayın kafanızı. İkincisi ölenler gerçekten de otel görevlileriymiş, bu arada otel görevlileri ile birlikte ölen BAŞKALARI da olmuştur zahir.  Bu ölenler kim miymiş? Canım ne önemi var? Ölüm Allah’ın emri, her kula bir şekilde nasip olmayacak mı eninde sonunda? Gelin öğrenelim 16 yıl öncesinin gerçeğini:

“2 Temmuz 1993′te gerçekleştirilen Pir Sultan Abdal Şenlikleri sırasında Madımak Oteli’nde yangın çıkmış, aralarında otel görevlilerinin de bulunduğu 37 kişi ölmüştü.”

Kaynak: Zaman Gazetesi. İSMAİL YILDIZ, AHMET DİNÇ   –   03.07.2009 http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=865485&title=madimak-provokasyonuna-karanfilli-anma

Vay anasına, demek böyle olmuş. Zaman Gazetesi böyle diyorsa doğrudur, hocaefendinin müslüman, dini bütün adamları yalan mı söyleyecek? Bilmem sizin de var mı ama ordunun, Atatürk’ün defteri tamamen dürüldükten sonra dini liderimiz olarak geri dönecek olan hocaefendiden benim bu yaşımda öğreneceğim daha çok şey var demek ki.

Peki bu yorumun yorumunu bazıları  nasıl yapmış acaba? Örnegin Oral Çalışlar’a göre özetle Zaman gazetesi sadece biraz ayıp etmiş. Zaten yangını da Devlet çıkarmışmış, bir kısım İslamcı olayda sadece figuran olarak rol almışmış mışmışda mışmış….  Aslında harcayacağınız zamanınıza değmez ama benim gibi inanmadıysanız, yok artık çüüüşşş, ohaaaa dediyseniz buyrun okuyun:

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalYazar&Date=04.07.2009&ArticleID=943543  Oral Çalışlar Radikal. 04.07.2009

Evet adına haber demişler. Haber ne hallere düşmüş.

Bülent Pakman Temmuz 2009. İzin alınmadan ve aktif link verilmeden alıntı yapılamaz.
Twitter Widgets
Facebook Widgets

Abu Dhabi 2013

Abu Dhabi 2013

Bülent Pakman kimdir    https://bpakman.wordpress.com/pakman/

Reklamlar

About bpakman

İnşaat Yüksek Mühendisi, evli.
Bu yazı Yurdum içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s